ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۵۰ تن برنج احتکار شده به ارزش ۸ میلیارد ریال در شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبر احتکار برنج توسط فردی در شهرستان لنگرود، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با انجام تحقیقات نامحسوس و اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص فرد مورد نظر اقدام به احتکار مقدار زیادی برنج در انبار کارخانه خود کرده است.

وی به تشکیل پرونده در این رابطه اشاره کرد و ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی به همراه نماینده اداره صمت به محل مورد نظر اعزام شدند.

سردار ملکی بیان کرد: در بازرسی از این انبار ۵۰ تن برنج احتکاری کشف و متهم ۵۸ ساله این پرونده با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

ایم مقام ارشد انتظامی استان با اعلام اینکه انبار دپو برنج‌ها پلمب شد، تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسان، ارزش برنج‌های کشف شده ۸ میلیارد ریال است.

فرمانده انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: فروشندگان کالاهای اساسی باید فهرست کالاهای انبارشده خود را هر ماه به سازمان صنعت و معدن و تجارت اعلام کنند در غیر این صورت مشمول مجازات احتکار کالا و پرداخت جریمه خواهند شد.