ایسنا/گیلان سرپرست پلیس راه استان گیلان با اشاره به اینکه پرتاب زباله در سطح معابر از مصادیق تخلفات رانندگی است، از برخورد جدی پلیس با رانندگانی که زباله را از خودرو به بیرون پرتاب می‌کنند، خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سرهنگ جاور صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، پرتاب زباله در سطح معابر را از مصادیق تخلفات رانندگی دانست و اظهار کرد: پرتاب زباله از داخل خودرو به بیرون علاوه‌بر غیر اصولی بودن رفتار شهروندی و تخریب محیط زیست، می‌تواند آمار تصادفات جاده‌ای را نیز افزایش دهد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بسیاری از کشورها جریمه ریختن زباله در سطح محور آنقدر سنگین است که متخلفان مجبورند بابت این کار، بخش قابل توجهی از حقوقشان را بپردازند.

وی افزود: مطابق بند ۲۰۷۳ جدول جریمه‌های رانندگی، پرتاب کردن یا ریختن ضایعات، زباله، اشیاء و آب دهان از وسیله نقلیه در سطح معابر، ۳۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

سرهنگ صفاری با اشاره به اینکه پرتاب زباله در سطح معابر از مصادیق تخلفات رانندگی است، از برخورد جدی پلیس با رانندگانی که زباله را از خودرو به بیرون پرتاب می‌کنند، خبر داد.

سرپرست پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه شاید در میان ده‌ها تخلف ریز و درشت رانندگی یا مصادیق آن از رعایت نکردن وظایف شهروندی، پرتاب زباله از خودرو خیلی ساده به نظر برسد، گفت: واقعیت این است که شهروندانی که همین مصادیق به ظاهر کم اهمیت از وظایف شهروندی را نادیده می‌گیرند، همان‌هایی هستند که از ارتکاب تخلف بزرگ‌تر نیز ابایی ندارند.