ایسنا/گیلان مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان گفت: در راستای نتایج استانی هشتمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب، پس از ارزیابی و داوری‌های استانی، ۶ نمایشگاه مدرسه انقلاب گیلان به مرحله کشوری راه یافتند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا محمد لطیفی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: هشتمین دوره نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب بر اساس محتوای بیانیه گام دوم انقلاب در ایام الله دهه مبارک فجر سال گذشته با تکیه بر عنصر روایت و در چهار بخش با عناوین «گام اول»، «گام دوم»، «جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند» و «نسل آفتاب» برگزار شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در دو بخش مرکز استان و شهرستان‌ها به تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه مورد ارزیابی قرار گرفت، گفت: در حوزه مدارس پسرانه مرکز استان مدارس شهدای ویژه فرهنگیان، قدس سپاه و ملاصدرا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند که مدرسه انقلاب دبیرستان شهدای ویژه فرهنگیان به عنوان نمایشگاه منتخب پسرانه مرکز استان به مرحله کشوری راه یافت.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان هدف از برگزاری مدرسه انقلاب را ترویج گفتمان انقلاب اسلامی بین نسل نوجوان و جوان عنوان و اضافه کرد: در حوزه مدارس پسرانه شهرستان‌های استان نیز مدارس شاهد شهید کدیور(فومن)، خاتم الانبیاء(ص) تالش و شهید عباسپور صومعه‌سرا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند که مدارس انقلاب، دبیرستان‌های شهید کدیور و خاتم‌الانبیاء(ص) به عنوان نمایشگاه‌های منتخب پسرانه شهرستان‌های استان به مرحله کشوری راه یافتند.

لطیفی ادامه داد: در حوزه مدارس دخترانه در مرکز استان نمایشگاه‌های مدارس شاهد حضرت فاطمه زهرا(س)، شاهد آیت‌الله بهجت(رض) و یاران به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند که مدرسه انقلاب دبیرستان حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان نمایشگاه منتخب دخترانه مرکز استان به مرحله کشوری راه یافت.

وی ادامه داد: در حوزه مدارس دخترانه شهرستان‌های استان نیز مدارس شهید رجایی لنگرود، شهید رضازاده رودسر و نرجس(س) صومعه‌سرا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند که مدارس انقلاب دبیرستان‌های شهید رجایی و شهید رضازاده به عنوان نمایشگاه منتخب دخترانه شهرستان‌های استان به مرحله کشوری این رقابت‌ها راه یافتند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان خاطرنشان کرد: جشنواره کشوری نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب هر ساله به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و با همکاری سایر تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس استان برگزار می‌شود.