آستارا – اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری آستارا در نوار ساحلی این شهرستان، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برای استفاده گردشگران و مسافران آغاز شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا شهردار آستارا روز دوشنبه در حاشیه آغاز برنامه های فرهنگی در طرح سالمسازی سفیر امید آستارا گفت: طرح سالمسازی سفیر امید به مدت یک سال به بخش خصوصی واگذار شد و افزایش آلاچیق ها، تجهیز شناگاه ها و سالن آمفی تئاتر روباز در دستور کار قرار دارد.

جواد معیتی اظهار کرد: طرح سالمسازی سفیر امید به مساحت حدود ۱۳ هکتار راه اندازی و برای توسعه و تجهیز شناگاه های آن، حدود ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا هم گفت: برنامه‌های فرهنگی در طرح سالمسازی سفیر امید با مشارکت هنرمندان و استقبال شهروندان برگزار می ‌شود و بهترین فضا و فرصت برای اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی است.

شاپور تشرینی اضافه کرد: برنامه‌های فرهنگی در ساحل آستارا از هفت سال پیش اجرا می‌ شود و هنرمندان استان گیلان با برنامه ‌های جذاب، برای غنای اوقات فراغت شهروندان و مسافران، ایفای نقش می کنند و امسال سه گروه همکاری می کنند.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی در آستارا به سبب موقعیت مرزی این شهرستان از اهمیت برخوردار است و ازدواج سالم، اعتیاد، اقتصاد مقاومتی و جمعیت موضوعاتی است که باید مورد توجه هنرمندان قرار گیرد.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه محدوده طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.