رشت – رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان گفت: پیش ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد تنها از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir امکان پذیر است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محمدابراهیم سرعتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه پیش ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد در مقطع اول ابتدایی آغاز شده و تا هفدهم خرداد ماه جاری ادامه دارد، افزود: پیش ثبت نام  دانش آموزان در مدارس شاهد پایه هفتم دوره اول متوسطه از اول تا ۱۴ تیر و در پایه دهم دوره دوم متوسطه از ۵ تا ۲۱ تیر انجام می شود. 

وی اظهار داشت: پیش ثبت‌ نام دانش‌آموزان میان‌ پایه مدارس شاهد از اول مرداد تا دهم مرداد در نظر گرفته شده که اولیای دانش آموزان حتما باید برای این کار به مدارس مراجعه کنند.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان خاطر نشان کرد: بعد از پیش ثبت نام در سامانه سجا دانش آموزانی که امتیاز لازم را کسب کرده‌ اند به آنان اطلاع رسانی می شود تا مدارک خود را باید برای ثبت‌ نام تحویل دهند.

وی با بیان اینکه هیچ آزمونی برای ورود به مدارس شاهد برگزار نمی شود، اضافه کرد: پذیرش دانش آموزان در درجه اول تنها براساس اولویت و ارائه مدارک شاهد و ایثارگران و در درجه دوم دانش آموزان برتر علمی، فرزندان فرهنگیان، خیرین و شاغلان در بنیاد شهید انجام می شود.

گیلان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است، افزون بر ۱۳ هزار دانش آموز استان در ۴۵ مدرسه شاهد شامل ۲۲ مدرسه ابتدایی، ۱۰ مدرسه دوره اول متوسطه و ۱۳ مدرسه دوره دوم متوسطه تحصیل می کنند.