ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ٣٠٠٠ مورد ادوات و تجهیزات شکار و صید غیرمجاز از متخلفین کشف و ضبط شده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا ساسان اکبری‌پور در گفت و گو با ایسنا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در جهت تحقق اهداف سازمانی به منظور حفاظت از عرصه‌های ملی طبیعی و تنوع زیستی استان، با گشت‌زنی‌های مداوم و کنترل مناطق تحت مدیریت موفق به جلوگیری از تخلفات متعدد زیست محیطی شدند.

وی با اشاره به ٢٠٠ مورد تخلف زیست محیطی کشف شده توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان، از ارجاع پرونده متخلفین به دستگاه قضایی خبر داد و افزود: در این بازه زمانی ۳۶ قبضه سلاح شکاری از انواع گلوله‌زنی، پنج تیر دولول و تکلول از متخلفین کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: بیش از ٣٠٠٠ مورد ادوات و تجهیزات شکار و صید غیرمجاز شامل تور زیر آبی، تور سالیک، تور لاکش، قلاب ماهیگیری، قایق پارویی، پره صیادی، تور رودخانه ای،تیوپ صیادی، تور نامرئی و غیره در همین مدت از متخلفین کشف و ضبط شده است.

اکبری پور رفع تصرف آنی بیش از ١١ هکتار از اراضی ملی طبیعی استان که توسط افراد سود جو مورد تعرض و دست اندازی قرار گرفته بود را از اقدامات مجموعه یگان حفاظت حفاظت محیط زیست استان گیلان برشمرد.

وی با اشاره به انجام گشت های مشترک و همکاری نیروی انتظامی در مبارزه با جرائم زیست محیطی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست گیلان به منظور حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی و حیات وحش استان با حمایت کامل دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با شتاب و جدیت بیشتر، تعقیب متخلفین و جلوگیری از تخلفات زیست محیطی را ادامه خواهند داد.