آستارا – فرماندار تالش گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در این شهرستان به لحاظ ضرورت جلوگیری از اجتماعات مردمی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، به صورت رژه یگان‌های موتوری و خودرویی در سطح شهر برگزار خواهد شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سید عیسی مهدوی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی آئین های روز جهانی قدس در فرمانداری تالش افزود: هر چند امسال امکان حضور فیزیکی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس وجود ندارد، اما با اجرای رژه یگان های خودرویی و موتوری در شهرها و حضور فعال و تاثیرگذار در فضای مجازی، روز جهانی قدس را گرامی خواهیم داشت.

فرماندار تالش بیان کرد: ما مسلمانان در سرتاسر جهان دو اقدام خصمانه و شرورانه معامله ننگین قرن و انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم می کنیم و نباید اجازه دهیم، رژیم صهیونیستی در شرایط تمرکز افکار عمومی بر کرونا، اقدامات خصمانه خود علیه فلسطین را تشدید کند.

علی درمانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تالش نیز در این جلسه با تشریح بخشنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در خصوص شیوه اجرای راهپیمایی و وظایف ادارات و سازمان های دولتی و غیردولتی، همکاری مسئولان و مدیران را در این رابطه خواستار شد.

 سرهنگ جهانبخش عزیزی فرمانده سپاه ناحیه تالش نیز از اجرای رزمایش مواسات و همدلی در ایام ماه مبارک رمضان و توزیع بسته های حمایتی بین اقشار آسیب دیده از کرونا خبر داد و بر ادامه این رزمایش در شب های قدر و روز جهانی قدس تاکید کرد.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است، از قدرت شیوع بسیار بالایی برخوردار است و برای مقابله با فراگیری آن، تشکیل هر گونه اجتماعات مردمی و آئین هایی که به حضور و تجمع مردم نیاز باشد، تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.