آستارا – فرماندار آستارا گفت: راه ارتباطی روستای دربند که به علت سرریز آب‌بندان مسدوده شده‌بود، با کاهش بارش‌ها و تخلیه آب مازاد برطرف شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حسن رستم زاد روز پنجشنبه در بازدید از راه روستای دربند آستارا اظهار کرد: طی روزهای گذشته مسیر ارتباطی روستا با سرریز آب بندان دربند، به طول ۵۰ متر دچار آبگرفتگی و مسدود شده بود.

وی بیان کرد: ظرف ۲۰ روز گذشته بارش ۲۲۱ میلیمتر باران در ایستگاه هواشناسی آستارا ثبت شده و بالاتر از میانگین بارش فروردین ماه بوده اما به تاسیسات زیربنایی خسارتی وارد نشده است.

فرماندار آستارا گفت: این شهرستان در سال گذشته با داشتن هزار و ۶۴۰ میلیمتر باران، رتبه دوم کشور را از نظر میزان بارش داشت و دستگاه های متولی، رودخانه ها را برای پیشگیری از سیلاب لایروبی کرده اند.

محمد مردانی دهیار روستای دربند آستارا سه شنبه هفته جاری گفته بود: راه این روستا به دلیل آبگرفتگی مسدود شده است و ۸۰۰ نفر در قالب بیش از ۲۰۰ خانوار در این روستا سکونت دارند و برای ارتباط با روستاهای اطراف باید از اتوبان آستارا به تالش استفاده کنیم.

استخر یا آب بندان دربند با ۱۰ هکتار در حاشیه این روستا در بخش مرکزی آستارا قرار دارد و از آن برای آبیاری اراضی کشاورزی استفاده می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۶۲ روستا و هفت رشته رودخانه در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.