ایسنا/گیلان فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه با اشاره به فعالیت۸۷ پزشک یار در شهرستان های شرق گیلانی در کنار کادر درمان گفت: ۱۳۲۰ نفر روز از پاسداران و بسیجیان برای مقابله با کرونا در شهرستان های شرق گیلان بکارگیری شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سردار پاسدار حسین مصطفی‌پور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا در سالن غدیر استانداری گیلان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک از زمان شیوع ویروس کرونا در استان اقدامات خود را آغاز کرد.

وی همزمانی شروع مأموریت تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه با شهادت پرستار لاهیجانی بیمارستان میلاد را مورد توجه قرار داد و گفت: به علت بروز این اتفاق ناگوار و با توجه به نگرانی‌هایی که در پرسنل این بیمارستان به‌وجود آمده بود تیپ نیروی مخصوص سپاه کار ضدعفونی کردن این مرکز درمانی را در دستور کار قرار داد.

فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه تیپ میرزاکوچک اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا را در شش شهرستان شرق گیلان اجرا می کند، گفت: ضدعفونی ۲۵ مرکز درمانی شرق گیلان در سه فاز انجام شد.

وی با بیان اینکه ضدعفونی مراکز آموزشی، فرهنگی، انتظامی و ۳۷ روستای شرق گیلان توسط تیپ میرزاکوچک در چند فاز انجام شد، افزود: گندزدایی از معابر با استفاده از ۲۷۳ خودرو نیز صورت گرفت.

مصطفی پور با اشاره به فعالیت۸۷ پزشک یار در شهرستان های شرق گیلانی در کنار کادر درمان یادآور شد: ۱۳۲۰ نفر روز از پاسداران و بسیجیان برای مقابله با کرونا در شهرستان های شرق گیلان بکارگیری شدند.

حال مردم رشت خوب نیست/چک ها همچنان در حال برگشت خوردن است

حاجی پور رییس شورای شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه تردد مردم در شهر نشان از نافرمانی کردن نیست، افزود: بسیاری از این افراد کارگران روز مزدی هستند که وقتی با آنها صحبت می کنیم می گویند از ابتلا به کرونا بمیریم بهتر است تا در خانه بمانیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای جلوگیری از کرونای بعدی که همانا کرونایی اقتصادی است تلاش کنیم؛ یادآور شد: حال مردم رشت خوب نیست، چک ها همچنان در حال برگشت خوردن است، بسیاری از کسب و کارها دچار مشکل شدندو باید تدابیر ویژه ای برای آنها اندیشیده شود.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم ما بلاعوض چیزی نمی خواهند بلکه وام های کم بهره می تواند مشکل بسیاری را رفع کند یادآور شد: مردم ما بسیار شرافتمند هستند؛ این مردم افتخار ارسال ۱۵۰۰ کامیون به جبهه ها در بدترین شرایط را دارند آن روز مردمان ما به وظیفه خودشان عمل کردند و امروز وظیفه مسؤلان است که کمک مردم بیایند.

وی گفت: دشمنان هیچگاه از ضربه زدن به نظام اسلامی غافل نخواهند شد؛ بنابراین در این شرایط که دشمنان بدنبال سوءاستفاده از اوضاع هستند باید اقدامات پیشگیرانه انجام گیرد.