رشت – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از کاهش ۸۰ درصدی خودروهای ورودی و ۷۹ درصدی خودروهای خروجی از استان از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا پایان وقت شانزدهم فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سبحان اله علیپور عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار استان از ابتدای طرح نوروزی  ( از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان وقت شانزدهم  فروردین ماه جاری)   ۳۰۷ هزار و ۷۷۹ وسیله نقلیه وارد  و تعداد ۳۱۵ هزار و ۲۳۶ وسیله نقلیه از استان خارج شده است.

وی تصریح کرد: این میزان  ورود و خروج خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده کاهش  ۸۰ درصدی در ورود  و  کاهش ۷۹ درصدی در خروج از استان  است.

وی بیشترین میزان ورودی را طی مدت یاد شده ؛  از طریق محور آزادراه قزوین- رشت با میزان تردد ۱۱۰ هزار و ۵۳۲ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر- چابکسر با میزان تردد ۹۷ هزار و ۸۰۷ وسیله نقلیه عنوان کرد.

علیپور اضافه کرد: .همچنین بیشترین میزان خروجی از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان وقت پانزدهم فروردین ماه جاری از طریق محور آزادراه رشت – قزوین با میزان تردد افزون بر ۱۱۰ هزار و ۱۸  وسیله نقلیه بوده است .

وی بیشترین کاهش ورود و خروج خوردوها به استان را  طی مدت یاد شده ،  نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سیزدهم فروردین ماه با ۹۱ درصد کاهش در ورود و ۹۰ درصد در خروج از استان تصریح کرد.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ؛ از ابتدای طرح نوروزی (از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان وقت شانزدهم فروردین ماه جاری،ساعت اوج تردد در ورودی و خروجی گیلان  بین ساعت ۱۸ تا ۱۹ بوده و متوسط سرعت وسایل نقلیه ۷۳ کیلومتر در ساعت بوده است.

گیلان جزو پنج استان اول مقصد گردشگران بوده که به واسطه شیوع بیماری کرونا ، محدودیت های تردد در راههای استان اعمال شد.