رشت – رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان گفت: از آغاز اجرای این طرح تا پایان روز گذشته (سیزدهم فروردین ماه )۹۶۹ راننده متخلف، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سرهنگ امیر طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از هشتم تا پایان وقت سیزدهم فروردین ماه ؛ ۹۶۹ راننده متخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و  همچنین ۲۳۴ خودرو نیز در معابر شهری استان بدلیل ترددهای غیر ضروری توقیف شدند .

وی  با تشکر از مردم استان برای همکاری در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: روز طبیعت مردم  همکاری بسیار خوبی را برای اجرای این طرح داشتند  و  امروز نیز بازهم خلوتی خیابان ها و معابر  را شاهد هستیم که برای این  امر  از شهروندان قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه  تعداد بسیار اندکی از شهروندان ترددهای غیر ضروری داشتند که براساس اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اعمال قانون شدند ، تصریح کرد: روز گذشته ۲۵۱ راننده متخلف بدلیل عدم رعایت این طرح جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و ۳۴ خودرو نیز توقیف شدند .

سرهنگ طالبی از شهروندان خواست تا برای  قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و رهایی یافتن هر چه سریعتر از مشکلات ناشی از این بیماری ؛ همچنان  طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از  ترددهای غیر ضروری در معابر خودداری کنند.

گیلان  دومین استان درگیر با ویروس کرونا بود اما به گفته متولیان بهداشت  به واسطه همکاری مردم  و توجه به توصیه ها،  اکنونروند نزولی یافته است و تداوم همکاری ها می تواند در ریشه کن کردن  هرچه سریعتر آن تاثیر بسزایی داشته باشد.