رشت – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان از اجرای طرح مسدود سازی ورودی های استان از ساعت ۲۴ امشب خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محمود قاسم نژاد پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به تصمیم ستاد ملی مدیریت مبارزه با کرونای کشور طرح مسدود سازی ورودی های استان از امشب به مدت دو هفته اجرایی می شود.

وی تصریح کرد : در این طرح افراد غیر بومی و غیر ساکن شهرهای گیلان حق ورود به شهرهای استان را ندارند.

وی اظهار کرد: آندسته از افرادی که بومی گیلان هم هستند و از استان خارج شده اند،  بایداز طریق افرادی که در ورودی شهرها مستقر شده اند از طریق پلاک خودرو، بیمه  خودرو و کد ملی  شناسایی شوند تا اجازه ورود به استان را بیابند.

قاسم نژاد گفت: در این میان خروج  افرادی که در حال حاضر از سایر استان های دیگر در گیلان حضور دارند ، مانعی ندارد و می توانند از استان خارج شوند و همکاران ما این موضوع را برای آنها تسهیل می کنند.

وی درباره تعطیلی اصناف و اماکنی که در استان باید تعطیل شوند، تصریح کرد: دانشگاهها، مدارس، مهد کودک ها، مراکز تجاری، بازارها، بازارچه ها، نمایشگاهها، تالارهای پذیرایی و مکان های تجمعات، قلیان سراها، کافه ها، گیم نت ها، باشگاههای ورزشی و استخرها، بازارهای روز موقت، پارکها، شهربازی ها، باغ وحش ها  همه از فردا به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: این طرح  ابتدا در هفته اول انجام خواهد شد و سپس پس از بررسی،  تصمیمات اتخاذ شده برای هفته دوم به اطلاع مردم رسانده می شود.

وی خاطر نشان کرد: خودروهای افراد متخلف به مدت یکماه توقیف و مبلغ  ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه می شوند.