رشت – استاندار گیلان از اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به منظور صیانت از سلامت مردم به دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا ارسلان زارع روز پنجشنبه در جریان بازدید از انبار محموله بهداشتی ارسال شده از سوی وزارت بهداشت به گیلان به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا؛  به جامعه پزشکی استان برای رفع نگرانی آنان در خصوص ملزومات بهداشتی اطمینان داد.

وی از مساعدت های رئیس سازمان برنامه و بودجه قدردانی و خاطرنشان کرد: طبق وعده معاون رئیس جمهوری؛ این اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی استان برای صیانت از سلامت هموطنان داده شده و سازمان برنامه و بودجه در راستای سیاست دولت اعلام کرده که نسبت به تامین اعتبار لازم و پیشگیری از بیماری اهتمام دارد.

وی تصریح کرد: این اقلام حسب درخواست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پیگیری های استاندار به استان وارد شده و شامل تخت بیمارستانی، انواع ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و لباس بوده که برای تامین نیازهای کادر درمانی و پرستاران درنظر گرفته شده است.

به گفته زارع؛ ارسال محموله بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به استان گیلان برای مقابله با گسترش ویروس کرونا به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

زارع ادامه داد: هر بیماری، دوره‌ای دارد که روند آن شامل : آغاز، اوج، کنترل، سیر نزولی و خاتمه است و به طور یقین، تلاش دست اندرکاران عرصه سلامت و درمان اعم از دولتی و بخش خصوصی همراه با مشارکت مردم نتیجه بخش خواهد بود.