آستارا – رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آستارا از آغاز اجرای طرح اهدای کتاب از سوی شهروندان به کتابخانه‌ها، با هدف تقویت منابع مورد نیاز و ترویج فرهنگ مطالعه خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا آرزو عباس زاده روز سه شنبه اظهار کرد: این طرح تا پایان اسفندماه اجرا خواهد شد و شهروندان می توانند کتاب های مختلف خود را به کتابخانه های عمومی آستارا اهدا کنند.

وی بیان کرد: اگر شهروندی ۵۰ نسخه کتاب هدیه کند، به صورت رایگان عضو کتابخانه خواهد شد و از اهدا کنندگان کتاب طی آئینی با لوح یادبود، تجلیل خواهد شد.

وی ادامه داد: مشارکت ورزشکاران، هنرمندان، مدیران دستگاه های اجرایی، سمن ها و خیران در اجرای این طرح تاثیرگذار است و شهروندان با اهدای کتاب، باعث غنای منابع کتابخانه ها می شوند.

عباس زاده گفت: ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ایجاد همبستگی، ترویج فرهنگ اهدای کتاب از مهمترین هدف های این طرح است و کتابخانه عمومی آستارا به عنوان نخستین کتابخانه عمومی استان گیلان در سال ۱۳۰۲ تاسیس شده و اکنون با چهار شعبه و یک هزار و ۵۰۰ متر مربع فضا، دارای بیش از ۲ هزار عضو است.

  شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی و لوندویل و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.