استانها- امامان جمعه مراکز استانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بابیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کردند و اظهارداشتند: حضور مردم در این انتخابات سرنوشت‌ساز خواهد بود و دشمنان ایران اسلامی را ناامید و مایوس می کند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استان‌ها، خطیبان جمعه امروز ۲۵ بهمن ماه در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه با اشاره به اینکه انتخاب اصلح باید در انتخابات مورد نظر قرار گیرد، تاکید کردند: ملت ایران انقلابی بودن ، استکبارستیزی و اقتدار در برابر دشمنان، از مولفه های انتخاب نامزدهای مجلس شورای اسلامی قرار دهند .
آنان با بیان اینکه در اربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان افتخار اسلام قرار داریم افزودند: باید فردی از جنس ایشان برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم  چرا که ویژگی های این شهید می تواند در صحنه قانون گذاری حلال مشکلات مردم باشد.
 امامان جمعه همچنین بیان کردند که افراد معرفی شده توسط شورای نگهبان صلاحیت های لازم را برای کاندید شدن در انتخابات دارند اما تشخیص میزان این صلاحیت ها بر عهده خود مردم است لذا ضرورت دارد مردم اویژگی های این شهید را در انتخاب اصلح مورد توجه قرار دهند.
امامان جمعه با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال، خاطرنشان کردند: ملت ایران اسلامی همان گونه که در این راهپیمایی لبیک به ندای رهبری گفتند، در انتخابات مجلس یازدهم نیز پای صندوق‌های رای آمده و با انتخاب فرد اصلح مجلس انقلابی تشکیل می دهند چرا که انتخاب آنها به همراه حضور حداکثری امنیت کشور را تضمین می کند.

در این جمعه روزهای انتخاباتی، صدها هزار تن از مومنین و خداجویان ایران اسلامی با حضور در بیش از ۸۰۰ مصلای کشور گردهم آمدند تا ضمن شرکت در آیین عبادی نماز جمعه از مهمترین رخدادهای مهم ایران و جهان در قالب خطبه های بیان شده توسط امامان جماعت آگاه شوند تا به این شکل این آیین معنوی را با بصیرت سیاسی پر بار کنند.

چکیده خطبه‌های نمازجمعه مراکز استان‌ها در پی می‌آید:
کرمان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: در حالی که در اربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان افتخار استان قرار داریم باید فردی از جنس ایشان برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم زیرا ویژگی های این شهید می تواند در صحنه قانون گذاری حلال مشکلات مردم باشد.
 حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: افراد معرفی شده توسط شورای نگهبان صلاحیت های لازم را برای کاندید شدن در انتخابات دارند اما تشخیص میزان این صلاحیت ها بر عهده خود مردم است لذا ضرورت دارد مردم استان کرمان زادگاه سردار سلیمانی، ویژگی های این شهید را در انتخاب اصلح مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های سپهبد شهید سلیمانی حضور در میدان و بی توجهی به میز کار و شاخصه دیگر برای انتخاب اصلح فعالیت صادقانه و بی منت و بی ادعا به شمار می رود اظهار داشت: پرکاری در راستای اطاعت از رهبری که می تواند در انتخاب اصلح مفید واقع شود و سپهبد شهید سلیمانی تمامی انرژی خود را صرف خدمت به توده های مردم کرد لذا صرفاً با نگاه های جناحی به افراد رای ندهید و به معیارهای اصلح توجه کنید.

شهرکرد
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با دعوت از مردم برای حضور حماسی در پای صندوق‌های رای گفت: مردم علاوه بر اینکه حضور پررنگی در این عرصه خواهند داشت نسبت به انتخاب نمایندگان اصلح حساسیت داشته باشند و حضور در انتخابات پایه‌های نظام را تقویت می‌کند.
حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام افزود: جمعه سرنوشت‌سازی را در پیش داریم و اگر افراد مومن و انقلابی را انتخاب کنیم سرنوشت ۴ سال کشور و خود را بیمه کرده‌ایم.
وی افزود: هم حضور تمامی مردم در پای صندوق‌های رای مهم است و هم نوع انتخاب آنها، از همین‌رو به مردم توصیه می‌شود که بر اساس مصالح نظام و انقلاب منتخبان خود را تعیین کنند.

تبریز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: جریان‌سازی رسانه‌ای از سوی فعالان خبری کشور و استان کلید اصلی مقابله با تهدیدات نرم دشمنان علیه نظام اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم  افزود: از خبرنگاران و فعالان رسانه ای و اطلاع رسانی درخواست دارم تا حد امگان و مقدورات خود سعی کنند در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی جریان سازی را بر عهده بگیرند و اینگونه نباشد که ما به دنبال جریان سازی رسانه های معاند و بیگانه برویم.
وی اظهار داشت: در حال حاضر دشمن به خوبی اقدام به جریان سازی رسانه ای می کند و موفق هم می شود که در برابر این اقدامات دشمنان، ما نیز باید بسیار حساب شده در این عرصه گام گذاشته و عرصه را برای بدخواهان نظام تنگ کنیم.

سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: نامزدهای نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با رعایت اخلاق و انصاف صلاحیت خود را نشان دهند.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی افزود: نامزدهای تایید صلاحیت‌شده با شجاعت روی هوا و هوس پای گذاشته و به نفع  نامزدهای اصلح، توانمندتر و استکبارستیزتر کنار بکشند.
وی با اشاره به پیام حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال، خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی همان گونه که در این راهپیمایی لبیک به ندای رهبری گفتند، در انتخابات مجلس یازدهم نیز پای صندوق‌های رای آمده و با انتخاب فرد اصلح مجلس انقلابی تشکیل می دهند.

مشهد
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: با توجه به شرایط خطیر کشور، مجلس یازدهم فقط جای نسخه‌های شهید سلیمانی است و مردم نباید بگذارند نسخه‌های ناقص دیگر به مجلس بروند.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: گرچه سختی‌های چهل سال اول انقلاب با جانفشانی‌های بسیار سپری شد اما چهل سال دوم نیز پیروز نگه داشتن انقلاب است که به فرموده امام راحل از پیروزی اول دشوارتر می‌باشد.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی که دشمن از برخورد سخت با انقلاب ناامید شده، به نفوذ و متلاشی کردن انقلاب از درون امید بسته است که بهترین جای آن نیز مجلس است.
وی گفت: با پاسداری دقیق شورای نگهبان از دروازه دموکراسی کشور، عوامل دشمن نمی‌توانند وارد مجلس شوند اما مورد خطرناک این است که دشمن از افرادی که وارد مجلس می‌شوند، یارگیری کند و افراد نفوذی بسازد که بر عهده مردم است با تمام توان نگذارند اینگونه افراد به مجلس بروند.
امام جمعه مشهد افزود: کشور مجلسی می‌خواهد که در وهله اول بتواند مشکلات معیشتی مردم را حل کند و دوم اینکه شجاع باشد و در مقابل استکبار جهانی بایستد.

ساری
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری با اشاره به آغاز تبلیغات انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ضرورت رعایت چارچوب‌های قانونی تاکید کرد و گفت : نامزدها در تبلیغات انتخاباتی اخلاق را رعایت کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر محمدی لایینی افزود : نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب رقبای خود ، برنامه هایشان را برای مجلس شورای اسلامی بیان کنند.
وی ادامه داد : کاندیدای انتخابات مجلس و طرفدارانشان بر مبنای واقعیت ها برنامه های خود را ارائه کنند و مواظب باشند تا فتنه جدیدی در کشور ایجاد نشود.

شیراز
امام جمعه موقت شیراز، با اشاره به اینکه تبلیغات انتخاباتی و هزینه کردن در این راه باید معقول و منطقی باشد گفت: قطعا مردم به کاندیدایی که برای انتخابات آتی ریخت و پاش و هزینه‌های سنگین می‌کند رای نخواهند داد.
حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی‌ اردکانی افزود: مردم با خود فکر می‌کنند این فردی که این همه هزینه می‌کند وقتی وارد مجلس شد چگونه می‌خواهد این هزینه‌ها را جبران و جایگزین کند.
وی، ضمن تاکید بر لزوم دقت و هوشیاری مردم در انتخاب افراد اصلح تصریح کرد: انتخاب باید با چشم باز انجام شود و در انتخابات افراد باید معیارهایی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند را مد نظر قرار داد.

قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به شهروندان واجد شرایط رای دهی توصیه کرد که از بین نامزدهای انتخاباتی افرادی اصلح، شجاع، انقلابی و سالم را به نمایندگی خود انتخاب کنند.
آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: انتخابات و انتخاب افراد شایسته، توانمند و اصلح موضوع مهمی است و سرنوشت کشور و مردم در گرو آن قرار دارد.

وی اظهار داشت: باید کسانی را برای نمایندگی خود در مجلس انتخاب کنیم که علاوه بر انقلابی بودن، مومن بوده و حافظ منافع ملی باشند و برای مردم شب و روز نشناسند.

سنندج
امام جمعه موقت سنندج گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف دفاع از نظام همچون راهپیمایی و انتخابات در راستای تثبیت امنیت و دفاع از آب و خاک و وطن بسیار موثر است.
ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: کُردستانی‌ها با غیرت کُردانه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری پرشور داشتند و به امید خدا در انتخابات هم که آزمون دوم است حضور حداکثری خواهند داشت.
وی ضمن تسلیت اربعین سردار سلیمانی اضافه کرد: این شهید والامقام کسی بود که هم در زمان حیاتش منشا امنیت و خیر و برکت بود و هم شهادتش باعث وحدت و انسجام ملی شد.

یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: حضور گسترده و آگاهانه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است و مردم باید از آن در راستای تعیین سرنوشت خود و آینده کشور درست استفاده کنند.
حجت‌الاسلام سید جواد آیت‌اللهی افزود: بررسی کامل اهداف، برنامه‌ها و خصوصیات نامزدهای انتخابات برای رسیدن به فرد اصلح، موضوع مهمی است که باید آحاد مردم به آن عنایت داشته باشند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره) بارها ویژگی‌های یک فرد اصلح برای حضور در مرکز قانونگذاری را برشمرده‌اند و باید مردم با بررسی وضعیت افراد و در نظر گرفتن نظام و انقلاب اسلامی بدون جناح‌بازی در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند.
امام جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها فقط کف وضعیت افراد را در نظر می‌گیرد گفت: نامزد اصلح فردی است که مردمدار ، ولایت محور، صادق ، با ایمان ، فداکار، دشمن ستیز ، خادم نظام و انقلاب و همواره وظایف خود را در قبال جامعه دینی و مردم مومن و فهیم انجام دهد.

اصفهان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: حضور و مشارکت در انتخابات عبادت است و نباید آن را غلط انجام دهیم بلکه باید به درستی و با آگاهی در آن شرکت کرد.
حضرت آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) افزود: هر فردی که به سن رای، رسیده وظیفه شرعی دارد با تحقیق نماینده‌ای مومن و توانمند در انتخاب صلاح مردم را انتخاب کند.
وی با اشاره به اینکه باید کسی را انتخاب کرد که خدمتگزار این جامعه نمونه جهانی باشد تصریح کرد: معتقدم مردم در انتخابات دوم اسفند پرشورتر از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پای صندوق‌های رای حاضر شده و برای خود وکیل اتتخاب می‌کنند.
امام جمعه اصفهان اظهارداشت: حضور مردم به ویژه اصفهانی ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پرشورتر از سال‌های گذشته بود و مشارکت گسترده آنان در چنین راهپیمایی‌هایی همواره برای دشمنان نظام بسیار مایوس‌کننده است.

ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمنان از مدت‌ها قبل برای کاهش حضور مردم در انتخابات به دنبال دلسرد کردن هستند، گفت: حضور گسترده مردم با هر نوع فکر و سلیقه در انتخابات پیش‌رو موجب عزت، اقتدار کشور و ملت است.
حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی همان گونه که در این راهپیمایی لبیک به ندای رهبری گفتند، در انتخابات مجلس یازدهم نیز پای صندوق‌های رای آمده و با انتخاب افراد لایق و اصلح مجلس انقلابی تشکیل می دهند.
وی با اشاره به اینکه یکی از صحنه‌هایی که نقش اساسی در پیشرفت نظام، حفظ و پایداری انقلاب دارد و مردم باید حضور پرشوری در آن داشته باشند انتخابات است، افزود: انتخابات مظهر اراده مردم در تعیین سرنوشت آینده کشور و موجب تقویت انقلاب‌ اسلامی است.

کرمانشاه
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به آنان توصیه کرد اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.
ماموستا ملامحمد محمدی  از نامزدهای انتخابات خواست از تهمت و تخریب دیگران و دادن وعده های دروغ و ریا در برخورد با مردم خودداری نمایند.
او همچنین از نامزدهای انتخابات خواست با خدا عهد کنند تا خداوند متعال آنان را یاری کند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های خود صله رحم و ارتباطات عمیق خانوادگی را از شاخصه های جامعه اسلامی دانست و احترام به پدر و مادر و خدمت به آنان را از توصیه های اکید اسلام برشمرد.

بوشهر
امام جمعه بوشهر گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم، مولفه‏‌های اقتدار و عصاره مردمی نظام جمهوری اسلامی و نماد مردم سالاری دینی است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: به همین دلیل مجلس قوی و کارآمد منجر به اقتدار نظام جمهوری اسلامی می‎شود.
وی بیان کرد: چنانچه مجلس در تراز انقلاب باشد بسیاری از موانع و مشکلات حل و پیشرفت و توسعه محقق می‎شود ولی در غیر این صورت کشور دچار چالش جدی خواهد شد.

همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌جای تخریب به بیان و ارائه برنامه‌هایشان برای زندگی و رفع مشکلات مردم بپردازند.
حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مراقب باشند که در یک هفته فرصت پیش بینی شده برای تبلیغ پرونده شان آلوده به گناه نشود.
وی ورود و ثبت نام افراد دارای توانمندی به عرصه انتخابات را واجب شرعی دانست اضافه کرد: داوطلبان نباید رقبای خود را تخریب کنند در غیر اینصورت این طیف از افراد در صورت ورود به مجلس شورای اسلامی به فکر مردم نخواهد بود.

بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: تکلیف به حضور حداکثری و تشویق مردم به شرکت در انتخابات داریم و انتخاب اصلح هم تکلیف است.
حجت‌ الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: در خراسان جنوبی همواره حضور مردم در انتخابات حداکثری بوده و هرکسی جریان عدم حضور مردم در انتخابات را تقویت کند، در لشکر دشمن قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: انتخاب اصلح هم برای همگان تکلیف است چون اگر کوتاهی شود و کسانی به مجلس راه یافتند که دشمن شاد شود نشان می‌دهد که ما مردم هم در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده‌ایم.

اراک
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: نامزدها و طرفداران کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اخلاق و ادب را رعایت کنند چراکه مجلس باید کانون اخلاق پسندیده باشد.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» افزود: مجلس جایگاه افراد با صداقت است که با الگوگیری از اخلاق اسلامی به مردم خدمت کنند.
وی اظهار داشت: مجلس باید برای اعتلای کشور، خدمت صادقانه به نیازمندان و پیشرفت جامعه پیشتاز باشد و نمایندگان باید در کاهش مشکلات مردم نقش اصلی را ایفا کنند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: هفت هزار  نفر در کشور توسط شورای نگهبان برای رقابت در انتخابات تایید صلاحیت شدند و در استان مرکزی نیز ظرفیت مناسبی از همه جناح‌ها در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

اهواز
امام جمعه اهواز گفت: دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اکنون ماه‌های پایانی خود را سپری می کند گرچه اقدامات قابل قبولی داشت ولی در تزار انقلاب اسلامی نبود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد با تشریح اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی و انتخاب نماینده این مجلس بیان کرد: در انتخابات این دوره از مجلس باید بتوانیم مجلسی در تراز انقلاب اسلامی ایران رقم بزنیم.
وی افزود: یکی از مشکلات مجلس دهم، کم‌توجهی بسیاری از نمایندگان  به مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنها بود؛ یکی از مطالبات جدی کشور امروز معیشت و وضعیت اشتغال است که نمایندگان می توانستند با نظارت دقیق و وادار کردن دولت مردان به آن رسیدگی کنند.

قم

امام جمعه قم با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، از نامزدهای انتخابات مجلس خواست از دادن وعده های دروغ و غیرعملی و تخریب نهادها و دستگاه‌های نظام بپرهیزند.

آیت‌الله “سید محمد سعیدی” از راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفندماه امسال به عنوان دو آزمون بزرگ یاد و اظهار کرد: مردم با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال، وفاداری خودشان را به انقلاب اسلامی اعلام کردند، به‌طوری‌که ۲۲ بهمن سال جاری یکی از درخشان ترین روزهای انقلاب بود.

سعیدی افزود: در ۲۲ بهمن امسال که مقارن با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود، مردم ما از این آزمون سربلند بیرون آمدند.

رشت
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به مشکلات ناشی از بارش برف در استان از دستگاه قضا خواست که کوتاهی مسئولان و متولیان امر در مدیریت بحران برف را پی گیری کند.
آیت الله فلاحتی  رشت اظهار داشت:همه  اعم از مردم و مسئولان را مقصر دانست و گفت: همه در مشکلات ایجاد شده مقصر هستند و  اگر تمهیدات از قبل اندیشیده می شد ،از وقوع ۷۰ تا ۸۰  درصد این معضلات جلوگیری می شد.
وی با انتقاد از ستاد بحران گیلان گفت:  ستاد بحران  قبل از این بحران چه کرد؛ من عذر می خواهم چرا که باید در جلسات ستاد بحران شرکت می کردم و به انها راهکار می دادم که البته وظیفه من این نیست.

زاهدان
امام جمعه موقت زاهدان گفت: پیام مردم ما در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن به آقای ترامپ و سران خودفروخته عرب این بود که ما با هشیاری و آگاهی جبهه مقاومت را با اقتدار حمایت می کنیم و هیچگاه سنگرهای آن را خالی نمی‌گذاریم.
حجت الاسلام سید خلیل حسینی با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: حضور میلیونی و معنادار راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیامهای مهمی با خود داشت که یکی از این پیامها به دشمنان بود که توطئه ها و تلاش های آنان برای کمرنگ کردن حضور مردم هیچ تاثیری در عزم و اراده ملت ما ندارد.
وی با بیان اینکه پیام دیگر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود:  مسولان عزیز قدر این مردم شریف، نجیب و از خود گذشته را بدانید، اکنون نوبت شماست که در خدمت به مردم لحظه ای کوتاهی نکنید و از این فرصتی که خداوند به شما داده به خوبی استفاده کنید.

خرم آباد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: دوم اسفند ماه روز سرنوشت ساز و تجلی مشارکت مردم و رشد ایمانی و فرهنگی ملت ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخیبا اشاره به حضور پررنگ مردم ولایی لرستان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون نظام سلطه و بلندگوهای دشمن تلاش در پایین آوردن مشارکت سیاسی مردم داشتند و تمام امکانات خود را در این راستا بکار گرفتند ولی مردم ایران با فضل و یاری خدا و بصیرت خود در هر مقطعی از زمان مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زدند.

وی خطاب به نامزدهای انتخابات گفت: تمام داوطلبانی که به نیت خدمتگذاری به میدان آمدند بدانند که این رسالت بسیار سنگین و مثابه فضایل مردم است.

گرگان
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به برخی مباحث در خصوص تحریم انتخابات به دلیل تایید صلاحیت نشدن برخی نامزدهای انتخابات مجلس گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات، قدرت نظام است و نباید کمرنگ شود.
آیت الله سید کاظم نورمفیدی  اظهار داشت: با کمرنگ شدن حضور مردم در انتخابات، دشمنان شاد و تصورات غلطی خواهند کرد و علاوه بر آن، اگر شما در انتخابات شرکت نکنید کسانی در انتخابات پیروز می شوند که با مطالبات و دیدگاههای شما اختلافات بسیاری دارند.
امام جمعه گرگان گفت: بهتر است که این افراد با کاهش و تنزل دادن دیدگاه‌ها و شاخص‌های خود افرادی را انتخاب کنند که دیدگاه های نزدیک به آنان داشته باشند.

زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حماسه به یاد ماندنی خلق کردند و بیعت مجدد خود را با ولی امر مسلمین و خلف صالح امام، معمار کبیر انقلاب اسلامی و وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و شهدا اعلام کرده و بر عهد خود تاکید کردند.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به مراسم ۲۲ بهمن امسال گفت: مردم سلحشور ایران اسلامی و اقشار مختلف مردم این استان نیز در دمای ۲۱ درجه سانتیگراد زیر صفر در این رویداد مهم حضور یافته و حماسه ای دیگر آفریدند و در واقع  بصیرت خود را به نمایش گذاشتند. 
امام جمعه زنجان ادامه داد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در وصیت نامه خود به این مهم اشاره داشت که مردم عصر ما از مردم مدینه زمان پیامبر و زمان امیرالمومنین(ع) بهتر است، چرا که هرچه زمان می گذرد اهمیت و ارزش این فرمایش بیش از گذشته مشخص می شود.

بجنورد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه در انتخابات همه باید احساس مسوولیت کنند، گفت: حضور پررنگ مردم در این عرصه دشمنان نظام را ناامید می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت پیروزی انقلاب، اظهار داشت: همان گونه که مسئولان وظیفه دارند به امور مردم رسیدگی کنند و خیرخواه مردم باشند مردم هم وظیفه دارند با شرکت در انتخابات و در صحنه بودن و مشارکت کردن حاکمیت را تقویت کنند.
وی در ادامه گفت: مجلس خبرگان وظیفه خطیری دارد  زیرا در نظام دینی ما رهبری در راس جامعه دینی قرار می گیرد و به انتخاب های مردم و مقبولیت افرادی مانند رییس جمهوری مشروعیت می بخشد و وظیفه نمانیدگان مجلس خبرگان نیز در این زمینهجهت اهمیت پیدا می کند.

بندرعباس

 مردم انقلابی ومرزنشین هرمزگان به ویژه نوجوانان و جوانان آن با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن سیلی به مراتب سخت تر از عین الاسد به گوش استکبار جهانی به رهبری آمریکا نواختند و درآینده بیشتر شاهد این بالندگی ها خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه شهر بندرعباس گفت: حضور یکپارچه نوجوانان و جوانان نشان از حقانیت و پیش بینی درست و به حق رهبری بیانیه گام دوم انقلاب است که محوریت را به این قشر از جامعه داده است.

  حجت الاسلام و المسلمین  محمد عبادی زاده افزود: هرچه زمان می گذرد شاهد به بار نشستن اعتماد رهبری انقلاب به نوجوانان و جوانانی است که بارها در عرصه های علمی، اجتماعی و سیاسی خود را ثابت کرده اند.

کرج

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: امروز دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود نهاد خانواده را نشانه رفته اند که باید مراقبت بیش از پیش در این زمینه داشت.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج افزود: حضرت زهرا(س) الگویی والا برای زنان جامعه اسلامی است، این بانوی بزرگوار یک شخص نیست بلکه یک مکتب بوده و برای سعادت انسان نظام فکری و تربیتی دارد.

وی ادامه داد: انسان سازی ، جامعه سازی و خانواد ه سازی از موضوعات مهم مکتب تضمین شده فاطمه زهرا (س) است که که برای سعادت جامعه باید این مکتب را مورد توجه قرار داد.