رشت – تاکنون ۴۲۵ شطرنج‌باز داخلی و خارجی برای حضور در هجدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام کاسپین(خزر) در رشت ثبت نام کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس هیات شطرنج استان گیلان روز چهارشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت ها از روز ۲۳ بهمن ماه سال جاری در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت آغاز خواهد شد که تا روز گذشته ۴۲۵ شطرنجباز از ایران و کشورهای روسیه ، جمهوری آذربایجان ، ارمنستان ، گرجستان ، ترکمنستان ، ترکیه و عراق برای حضور در این مسابقات ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۲۷ شطرنجباز، درجه استادی دارند.

کیومرث بیات افزود: از این ۲۷ شطرنجباز نیز، مسعود مصدق پور و امیررضا پور رمضانعلی از ایران که پور رمضانعلی اهل گیلان است، الکساندر اودکیموف از روسیه ، ایگور رسولف و آذر میرزوئف از جمهوری آذربایجان ، لئون بابوجیان و گئورگ هارت جونیان از ارمنستان ، گیگا کوپارادزه و والریان گاپرینداشویلی از گرجستان دارای درجه استاد بزرگی هستند که برای حضور در هجدهمین دوره مسابقات بین المللی جام کاسپین (خزر) ثبت نام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: البته ثبت نام از شطرنجبازان نیز تا یک روز قبل از آغاز رقابت ها انجام می شود و انتظار داریم که در هجدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام کاسپین نیز همانند ادوار گذشته، زبده ترین شطرنجبازان حضور یابند و به طور حتم این دوره نیز در سطح کیفی بسیار بالایی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به تجربه کسب شده از دوره های گذشته، پیش بینی ما این است که حدود یکهزار شطرنجباز داخلی و خارجی در این دوره از رقابت ها حضور یابند که به طور حتم این مسابقات در سطح کیفی و کمی بسیار بالایی برگزار خواهد شد.

رئیس هیات شطرنج گیلان ادامه داد: هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین در سه جدول برگزار خواهد شد که در نهایت به نفرات برتر این دوره از رقابت ها، ۶۰۰ میلیون ریال جایزه تعلق می گیرد که این رقم طبق جدول در نظر گرفته شده بین نفرات برتر تقسیم می شود.

وی در خصوص برگزاری این دور از رقابتها نیز  بیان کرد: جدول گروه اول شامل شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۱۸۰۰ و اساتید است، در جدول گروه دوم نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۱۸۰۰ حضور خواهند یافت و در جدول گروه سوم نیز شطرنجباران زیر ۱۴ سال شرکت می کنند.

هجدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام کاسپین (خزر) از روز ۲۳ بهمن ماه سال جاری در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت آغاز و تا روز سی ام بهمن ماه نیز ادامه خواهد یافت.