لاهیجان-ایرنا- فرماندار شهرستان سیاهکل گفت: ۵۲ طرح عمرانی و سرمایه گذاری طی دهه فجر در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری می رسند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محمود صوفی عصر سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی دهه فجر افزود: از این تعداد  ۳۹ طرح ،  طرح های عمرانی با بالغ بر ۲۱۰میلیارد ریال و با اشتغال مستقیم ۱۷۸ نفر و اشتغال غیر مستقیم ۹۳ نفر در شهرستان افتتاح می شود که مهمترین این طرح ها شامل توسعه و بهسازی شبکه های مخابراتی ، تقویت و توسعه تاسیسات برق ، گازرسانی روستایی ، لایروبی آب بندان ها و سردهنه ها و ساخت پاسگاه محیط بانی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ طرح از طرح های دهه فجر امسال طرح های سرمایه گذاری هستند که با بیش از یکصد میلیارد ریال سرمایه گذاری  با اشتغال مستقیم ۱۲۶ نفر و اشتغال غیرمستقیم ۷۳ نفر به بهره برداری می رسند.

وی اظهار داشت: مهمترین طرح های سرمایه گذاری راه اندازی و افتتاح کارگاه چادرشب بافی، اقامتگاهای بوم گردی ، کارگاه تعاونی فرآوری فندق و کارگاه صنایع چوب هستند که با همکاری بخش خصوصی افتتاح می شوند.

فرماندار سیاهکل از همه مردم شهرستان سیاهکل خواست هرچه با شکوه تر در راهپیمایی یوالله ۲۲بهمن همزمان با چهلم سردار سلیمانی  حضور پررنگ و حماسی داشته باشند.

شهرستان سیاهکل در ۴۵کیلومتری مرکز استان گیلان قرار دارد.