آستارا – اعضای ستاد دهه فجر بخش لوندویل آستارا برای اجرای ۲۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی بمناسبت دهه مبارک فجر در این بخش، برنامه‌ریزی و از علما و شهروندان شیعه و سنی جهت مشارکت در آئین‌ها دعوت کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا بخشدار لوندویل روز جمعه در جلسه ستاد دهه فجر در بخشداری این بخش اظهار کرد: برگزاری شکوهمند آئین های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است و حضور روحانیان  شیعه و سنی در این برنامه ها، وحدت بخش خواهد بود.

توحید کرم زاده افزود: کمیته های فرعی ستاد دهه فجر در روستاها فعال می شود و دهیاران با فضاسازی مناسب و بخش های دولتی و خصوصی با همکاری لازم، جهت اجرای پر شور برنامه هایی نظیر یادواره شهدا، گفتمان سیاسی و همایش تبیین گام دوم انقلاب مشارکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه، روشنگری عمومی در خصوص شاخص های نامزد اصلح را ضروری دانست و همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران را در این راستا خواستار شد.

کرم زاده ادامه داد: عزاداری خیابانی سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) و راهپیمایی ۲۲ بهمن از برنامه های مهم پیش روست و هیات های محلات و مساجد و تشکل های مختلف مردمی از هم اکنون جهت برگزاری چشمگیر آنها برنامه ریزی و تلاش می کنند.

بخشدار لوندویل با قدردانی از نقش سپاه در محرومیت زدایی از روستاهای دورافتاده و صعب العبور، ساخت بیش از ۱۵ واحد برای مددجویان، ساخت سرویس بهداشتی و حمام، تهیه و توزیع بسته های حمایتی و سبدهای غذایی نیازمندان، تهیه نوشت افزار برای دانش آموزان نیازمند، ۱۵ هزار متر لوله گذاری در اجرای طرح آبرسانی، همکاری در مهار آتش سوزی جنگل، جمع آوری کمک های نقدی و جنسی برای سیل زدگان و زلزله زدگان و ویزیت رایگان بیماران با همکاری جامعه پزشکی را از خدمات سپاه در لوندویل برشمرد.

 لوندویل با ۱۴۸ کیلومتر مربع مساحت و ۲۲ هزار نفر جمعیت در امتداد محور مواصلاتی آستارا به تالش واقع و از سال ۱۳۸۰به عنوان بخش معرفی شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.