آستارا – فرماندار آستارا نظارت بر آموزش و دریافت شهریه در موسسه‌ها و مدارس غیردولتی این شهرستان را، به منظور ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و رضایت بیشتر اولیای دانش‌آموزان خواستار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حسن رستم زاد روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری آستارا اظهار کرد: دبیران به مسائل آموزشی و تربیتی توجه و از موارد حاشیه ای و خارج از حوزه تعلیم و تربیت پرهیز کنند و بصیرت افزایی دانش آموزان برای حضور پرشور در انتخابات و پاسداشت آرمان های انقلاب مهم است.

وی افزود: تعدادی از موسسات کنکور در کشور، گردش مالی بالایی دارند و برخی خانواده ها توان پرداخت هزینه کلاس های کنکور را ندارند و آموزش و پرورش آستارا، برای تحقق عدالت آموزشی، کلاس های کنکور دایر کند.

وی بیان کرد: شورای آموزش و پرورش در ساماندهی مشکلات جامعه هدف، وظیفه مهمی دارد و اشتباه در برنامه ریزی و سیاستگذاری، عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

رستم زاد ادامه داد: در گام دوم انقلاب، انتخابات و برنامه های دهه فجر از اهمیت خاصی برخوردار است و مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان در آنها ضروری است.

امام جمعه آستارا هم در این جلسه گفت: سفر به مناطق عملیاتی، ادامه دفاع مقدس است و از فراموشی فرهنگ شهادت جلوگیری می کند و مسئولان و خانواده ها از برنامه راهیان نور دانش آموزی حمایت کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اظهار کرد: ترویج روحیه ایثار و جهاد در مدارس از مهم ترین وظایف معلمان و مدیران است و در این راستا طرح ها و برنامه های جذاب فرهنگی و هنری اجرا شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات گرمایشی مدارس روستاهای محروم آستارا در اولویت باشد و تقویت برنامه های نهضت سواد آموزی در دستور کار قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: ۲۴۰ دانش آموز پسر در هفتم بهمن ماه به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد و ۵۰ برنامه نظیر زنگ انقلاب، نمایشگاه مدرسه انقلاب و یادواره های شهدا بمناسبت دهه فجر در مدارس اجرا خواهد شد.

سجاد موسوی بیان کرد: ۱۰ مدرسه روستایی آستارا نفت سوز است و مقاوم سازی ۲ مدرسه شهید حاجی عباسی و فردوسی در دستور کار قرار دارد.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز این شهرستان زیر نظر یکهزار معلم در ۱۵۰ مدرسه به تحصیل علم مشغول هستند.