آستارا – مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۲ هزار و ۳۲۶ تن کود شیمیایی برای بهره‌وری اراضی زراعی به بهره‌برداران توزیع می‌شود و کشاورزان جهت دریافت آن، به واحدهای خدمات جهاد در بخش لوندویل و دهستان ویرمونی مراجعه کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا  ایرج شیارکار روز چهارشنبه اظهار داشت: کودهای شیمیایی از نوع ازته، فسفاته و پتاسه است و اغلب در آستارا در کشت برنج و کیوی، به عنوان مهمترین محصولات این شهرستان استفاده می شود. 

وی اظهار کرد: حدود ۲۰ درصد شالیزارها شخم زمستانه شده است و شالیکاران به منظور افزایش بهره وری اراضی، تا پایان سال به شخم زمین ها اقدام کنند. 

 وی ادامه داد: امسال ۱۱ میلیارد و ۲۲۶ میلیون ریال تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی به ۳۰ بهره‌بردار پرداخت شد و کشاورزان معرفی شده به بانک، کمباین برنج، تراکتور، نشاءکار و دروگر خریدند.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا ادامه داد: امسال از سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزارهای آستارا ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن شلتوک برداشت و هشت هزار و ۲۰۰ تن برنج سفید تولید شد.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶ هزار بهره بردار کشاورزی در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و بیشتر کشاورزان آن شالیکار هستند.