ایسنا/گیلان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان از انتقال بیمار ترومایی بستری در بیمارستان شهید بهشتی آستارا توسط بالگرد اورژانس هوائی، به بیمارستان پورسینای رشت خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا پیمان اسدی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: انتقال بیمار ترومایی بستری در بیمارستان شهید بهشتی آستارا توسط بالگرد اورژانس هوائی، برای دریافت اقدامات درمانی پیشرفته و تخصصی تر به بیمارستان پورسینا رشت انتقال یافت.

وی با بیان اینکه بیمار فردی ۲۲ ساله و دچار تروما به قفسه سینه و پا بود، گفت: این بیمار پس از انجام اقدامات درمانی لازم و پیشرفته در بیمارستان شهید بهشتی آستارا، جهت ادامه درمان پس از انجام هماهنگی لازم با مرکز ارتباطات، واحد MCMC و اورژانس هوائی مرکز اورژانس گیلان توسط بالگرد اورژانس گیلان از آستارا به رشت منتقل شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: اورژانس هوایی در حوادث پرتلفات، بیماران اورژانسی در مناطق سخت گذر، بیماران اورژانسی نیازمند به ارائه خدمت در زمان طلایی، عضو قطع شده، اعضای پیوندی، انتقال تیم های تخصصی به بالین مددجو، مادران پرخطر، ترومای شدید سر و قفسه سینه، ترومای نافذ شکم و قفسه سینه و گردن، حوادث ترافیکی از نشانه ها و موارد اعزام بالگرد است.