آستارا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا از اداره ورزش و جوانان، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان‌های مردم نهاد خواست برای مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان دوره‌های آموزشی برگزار کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سامان ساسانیان روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری آستارا برگزاری دوره های آموزش آبزی پروری، گلیم بافی و صنایع دستی را تا پایان سال جاری از دستگاه های متولی خواستار شد.

وی بیان کرد: همایش ملی توسعه بومی در آستارا با همکاری اداره های فرمانداری، ورزش و جوانان، دانشگاه ها و سازمان مردم نهاد اندیشه بدیع و با شرکت مسئولان و شخصیت های علمی کشوری و استانی در دهه فجر برگزار خواهد شد.

وی افزود: مطالعات معماری شهری، مهندسی سازه های دریایی، امنیت شهری پایدار، محیط زیست و فرهنگ شهری، برنامه ریزی و آمایش سرزمینی و ارائه الگوهای توسعه گردشگری به عنوان محورهای این همایش، در اشتغالزایی نیز موثر خواهد بود.

معاون سیاسی فرماندار آستارا ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزش قبل، حین و بعد ازدواج توسط سازمان مردم نهاد بانوان خلاق تاثیر مثبتی در استحکام خانواده ها در آستارا داشته است و این دوره ها باید استمرار یابد.

وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم گفت: از هر فرصت و ظرفیتی برای همکاری با دستگاه های مرتبط جهت مهارت آموزی به جوانان بهره خواهیم برد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.