رشت – وزنه برداران ۱۸ کشور خارجی برای حضور در مسابقات بین المللی جام نامجو در رشت اعلام آمادگی کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس هیات وزنه برداری استان گیلان روز شنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون حدود یکصد وزنه بردار برای حضور در رقابت های بین المللی جام نامجو اعلام آمادگی کردند که علاوه بر حضور وزنه برداران تیم ملی ایران، وزنه برداران ۱۸ کشور خارجی نیز در این مسابقات حضور می یابند.

اصغر ابراهیمی افزود : تیم های ملی وزنه برداری کشورهای بغارستان، عراق، کامرون، بنگلادش،  بوسنی، نروژ، ترکمنستان، اردن، مغولستان و اوکراین برای حضور در مسابقات وزنه برداری بین المللی جام نامجو اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: همچنین تیم های ملی وزنه برداری چین، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، اندونزی، ترکیه، رومانی، یمن و قطر دیگر کشورهایی هستند که برای حضور در رقابت های بین المللی جام نامجو اعلام آمادگی و ثبت نام کردند.

وی بیان کرد: البته به طور حتم تعداد وزنه برداران و تیم های شرکت کننده در رقابت های بین المللی جام نامجو دستخوش تغییرات خواهد شد که مهمترین عوامل آن می توان به آسیب دیدگی احتمالی وزنه برداران و همچنین عدم آمادگی بعضی از وزنه برداران تا قبل از آغاز رقابت ها اشاره کرد.

رئیس هیات وزنه برداری استان گیلان اضافه کرد: به هرحال این دوره از رقابت های وزنه برداری بین المللی جام نامجو که به میزبانی گیلان و در رشت برگزار می شود به دلیل کسب سهمیه المپیک از اهمیت و اعتبار ویژه ای برخوردار است و به طور حتم وزنه برداران زبده و نام آشنای جهان که تاکنون موفق به کسب سمهیه المپیک ۲۰۲۰ نشدند، در این دوره از رقابت ها حضور می یابند تا سمهیه المپیک را کسب کنند.

اصغر ابراهیمی خاطرنشان کرد: هر کشور حداکثر با پنج وزنه بردار حق شرکت در رقابت های بین المللی جام نامجو را دارد تا برای کسب سهمیه المپیک با سایر رقبا مبارزه نمایند که این دوره از رقابت ها در هفت وزن المپیکی شامل  ۶۱ کیلوگرم، ۶۷،  ۷۳، ۸۱، ۹۶،  ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه این رقابت ها در سطح کیفی بالایی برگزار و مهمترین رویداد امسال در ایران محسوب می شود و با توجه به اینکه این مسابقات پس از ۲۶ سال وقفه دوباره در گیلان برگزار خواهد شد،  امیدواریم که میزبان َشایسته ای برای این دوره از رقابت ها باشیم.  

رقابت های وزنه برداری بین المللی جام نامجو کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن از روز ۱۳ بهمن ماه سال جاری در مجموعه ورزشی شش هزار نفره شهدای رشت آغاز و به مدت سه روز نیز ادامه خواهد یافت.