رشت – مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری شعر دانشجویی "از همدلی تا شکوفایی" در این استان گفت: تاکنون ۱۴۰ اثر از ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه های پیام نور کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سلیمان حجازی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن دعوت از دانشجویان علاقمند پیام نور برای شرکت در این جشنواره افزود: همدلی، پایداری، صلح، شکوفایی ، پیروزی، نیکوکاری و موضوع آزاد از محورهای جشنواره شعر دانشجویی از همدلی تا شکوفایی است.

دبیر اجرایی جشنواره سراسری شعر دانشجویی از همدلی تا شکوفایی شعر سنتی و نو را قالب های قابل ارائه آثار برای شرکت در این جشنواره عنوان و اظهار کرد: دانشجویان علاقمند پیام نور سراسر کشور تا دهم ماه آینده (بهمن) برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند.

وی درباره شرایط ارسال آثار به این جشنواره بیان داشت: اشعار تنها از طریق وبگاه جشنواره به آدرس http://chdl.pnu.ac.ir و در قالب فایل word ارسال شود، ضمن این که بیش از دو اثر ارسال نشود.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید از ارسال آثاری که پیش از این در جشنواره ها برگزیده شده، خودداری کنند، اضافه کرد: شاعر باید دانشجوی دانشگاه پیام نور باشد، به همراه اشعار ارسالی مشخصات کامل شاعر (نام، نام خانوادگی، سال تولد، مقطع و رشته تحصیلی، مرکز دانشگاهی، آدرس و شماره تماس) نوشته شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان گیلان بیان داشت: در صورت چاپ کتاب شعر عنوان کتاب ، محل نشر و نام ناشر ذکر شود، حضور شاعران برگزیده در مراسم اختتامیه جشنواره و قرائت شعر انتخاب شده، ضروری است.

وی با بیان اینکه این جشنواره ۱۳ و ۱۴ اسفندماه امسال در گیلان برگزار می شود، خاطر نشان کرد: نتایج (آثار برگزیده) دو هفته قبل از برگزاری جشنواره اعلام می شود.

۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان گیلان تحصیل می کنند.