آستارا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: ۱۶ طرح صنعتی و تولیدی با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۷۰ نفر در استان، جهت افتتاح در دهه فجر آماده‌است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا  فرهاد دلق پوش روز سه شنبه در بازدید از بندر آستارا اظهار کرد: با وجود مشکلات مالی، امسال پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال برای رونق واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت و ۱۱۴ طرح اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.

وی ادامه داد: تا پایان سال نیز حدود ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت رونق واحدهای تولیدی گیلان اختصاص خواهد یافت و در اختصاص اعتبار به شهرستان ها، شاخص های جمعیت و تعداد واحدهای فعال لحاظ می شود و دوره باز پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به ۲ سال افزایش یافته است.

دلق پوش گفت: بانک ها اختیار پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف ۵۰ میلیارد ریال را به هر متقاضی دارند و این استان در دارو سازی، نساجی و صنعت سلولوزی جزو پیشتازان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان یادآور شد: ۸۵ هزار نفر در سه هزار واحد صنعتی استان، شاغل هستند و ظرف ۲ سال آینده ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۵۳ واحد صنعتی که اغلب در شهرک صنعتی آن استقرار یافته، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.