آستارا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: مستند قصه‌های همیشگی با موضوع تالاب استیل اثر بابک مجیدی از این شهرستان، لوح افتخار جشنواره سراسری عمار را به خود اختصاص داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا شاپور تشرینی روز سه شنبه بیان کرد: این فیلم در اوایل دی ماه به جشنواره عمار راه یافته بود و اختتامیه جشنواره، روز گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد و برگزیدگان بخش های مقاومت جهانی، پایش اجتماعی، مدافعان حرم، ملت قهرمان و جلوه های ویژه تجلیل شدند.

وی اظهار کرد: مجیدی فیلمساز آستارایی در بخش پایش اجتماعی به دلیل پرداخت به آسیب های زیست محیطی تالاب استیل آستارا لوح افتخار گرفت و در این بخش، از چهار فیلمساز کشوری نیز تجلیل شد.

وی بیان کرد: ۴۰۰ اثر مستند، داستانی، نماهنگ و پویانمایی به دبیرخانه جشنواره عمار در تهران ارسال شده بود و اثر مجیدی جزو ۲۰ اثر راه یافته به بخش مسابقه بود و مستند وی، امشب ساعت ۲۰:۳۰، فردا ساعت ۹ و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

تشرینی گفت: قصه های همیشگی به سفارش خانه مستند انقلاب اسلامی ساخته شده و تولید آن، یک و نیم سال طول کشیده است و علی اکبر نظری تهیه کننده، مینا خوشخویی نویسنده، جواد پروردگاری صدابردار و بابک مجیدی و معین سنجریان تصویربرداران آن هستند.

تالاب استیل آستارا با ۱۳۸ هکتار وسعت از جاذبه های گردشگری این شهرستان است و مجیدی متولد ۱۳۵۷، در سال ۸۳ به ساخت فیلم های مستند روی آورد و با ساخت مستند کوتاه نویز، نامزد سیمرغ بلورین بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و برنده دیپلم افتخار سومین جشنواره فیلم شهر شد و از جشنواره ملی فیلم دانشجویی و چند جشنواره منطقه ای جایزه گرفته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و ۴۰۰ هنرمند در انجمن های هنری اداره ارشاد آن ساماندهی شده است.