ایسنا/گیلان رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان گفت: ۷۰۰ راوی در گیلان ساماندهی شدند که از این تعداد ۴۵۰ راوی برادر و ۲۵۰ راوی خواهر هستند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سید غلامرضا امیری در گفت وگو با ایسنا،اظهار کرد: حماسه های ماندگار دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی است که تاسی از آن جامعه اسلامی را از هرگونه بحران و تهدید مصون می سازد.

وی راویان فتح را امانتداران رسالت فرهنگ ایثار و شهادت عنوان و تصریح کرد: راویان فتح با بیان خاطرات و داستان‌های دفاع مقدس تحت عنوان روایت فتح، با روشی ادبی و داستان‌گونه ذخایر ناب دفاع مقدس را استخراج و در اختیار مردم می‌گذارند.

وی با بیان اینکه انجمین راویان فتح در ۱۶ شهرستان و ۱۸ ناحیه سپاه قدس گیلان فعال است، گفت: تاکنون ۷۰۰ راوی در گیلان ساماندهی شدند که از این تعداد ۴۵۰ راوی برادر و ۲۵۰ راوی خواهر هستند.

رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان با اشاره به وجود ۳۲ نفر استاد راوی از فرماندهان گردان و گروهان دوران دفاع مقدس در گیلان یادآور شد: تعداد ۳۶۸ نفر راوی دارای مدرک درجه یک و ۳۰۰ نفر راوی درجه دو در استان داریم.

امیری با بیان اینکه ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان، آموزش و ساماندهی روایان را بر عهده دارد گفت: تنها مرجعی که می تواند اعزام راوی به راهیان نور، دانشگاه ها، مدارس، ادارات و سازمان ها داشته باشد ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان است.

وی با اشاره به استقبال جوانان برای حضور در بحث روایت گری دفاع مقدس خاطر نشان کرد: از جوانان و همه افراد علاقمند به حضور در بحث روایت گری دفاع مقدس و حضور در مناطق جنگی دعوت بعمل می آید و افراد علاقمند می توانند به انجمن راویان دفاع مقدس که در همه شهرهای گیلان فعال است مراجعه کنند.