آستارا – تیم فوتسال نظام مهندسی آستارا در مسابقات استانی پیشکسوتان این تشکل علمی و صنفی، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و محمدرضا پورالخاص از این تیم، با ۱۰ گل به عنوان آقای گل رقابت‌ها معرفی شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا روز سه شنبه گفت: پنجمین دوره مسابقات فوتسال نظام مهندسی ساختمان و سومین دوره پیشکسوتان آن، یکشنبه هفته جاری با شرکت ۲۱ تیم در رده سنی آزاد و هفت تیم در رده پیشکسوتان، در سالن آتش نشانی رشت برگزار شد.

بهبود معاشکار افزود: در رده سنی آزاد تیم های رشت یک، رضوانشهر و رشت ۲ به ترتیب مقام های اول تا سوم و در رده پیشکسوتان نیز تیم های آستارا، لاهیجان و رشت ۲ به ترتیب جایگاه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

وی ادامه داد: پورالخاص با ۱۰ گل زده به عنوان آقای گل این مسابقات، از اعضای تیم پیشکسوتان نظام مهندسی آستارا بود و این تیم در رقابت های سال گذشته نیز سکوی نخست را احراز کرده بود.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید اشجعی آستارا اظهار کرد: این مرکز در سال ۷۵ در حاشیه جاده آستارا به تالش تاسیس شده و رشته های مهارتی تأسیسات، لوازم خانگی، اتومکانیک، صنعت ساختمان، کارآفرینی، صنایع غذایی، کارگاه برق و تراشکاری را آموزش می دهد و در حوزه ورزش نیز بسیار فعال است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.