رشت – مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ۵۹۹ کانون جوانان هلال احمر در این استان فعال است که در شاخه های جوانان شاخه آزاد، غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب، روستایی سازماندهی شده اند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا مهدی ولی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزون بر ۱۲ هزار و ۹۶ نفر عضو جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان هستند که شاخه آزاد جوانان، غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و روستایی جوانان جمعیت هلال احمر گیلان را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه جوانان نقش موثری در فعالیت های امدادی و اجتماعی جمعیت هلال احمر گیلان دارند، افزود: در ۹ ماه گذشته یک هزار و ۸۰ طرح و برنامه در حوزه جوانان توسط جمعیت هلال احمر گیلان اجرا شده که برنامه های توانمندسازی، حفظ و نگهداری اعضاء شامل اردوها، مسابقه ها، فعالیت های فرهنگی و ورزشی از جمله فعالیت های معاونت جوانان هلال احمر در این مدت است.

ولی پور با اشاره به نقش جوانان در فعالیت های جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: جوانان نقش مهم و پررنگی در برنامه های جمعیت هلال احمر دارند و می توانند با ورود به عرصه امداد و نجات موجب تقویت این حوزه شده و زمینه های خدمت بهتر به مردم را فراهم کنند.

وی حوزه جوانان را گذرگاه ورودی به جمعیت هلال‌احمر عنوان و اضافه کرد: حوزه جوانان جمعیت هلال‌ احمر توسعه مشارکت جوانان در تصمیم گیری‌ ها و فعالیت‌ های مربوط به آنها و تربیت و آموزش جوانان را در انجام خدمات امدادی و عام‌المنفعه دنبال کرده و با جذب سنین ۶ تا ۲۹ سال، آنها را برای انجام این ماموریت ها در کانون های مختلف سازماندهی می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: فراگیری روزآمد آموزه های امدادی و ایجاد نظم و ترتیب در کارها و فعالیت های هلال احمر ، از مواردیست که به عنوان امری مهم و اساسی از اعضای فعال انتظارست، که می تواند باعث تسهیل در ارائه خدمت به مردم شود.

وی با اشاره به کسب مقام های کشوری توسط جوانان جمعیت هلال احمر در ۹ ماه گذشته، تصریح کرد: جوانان این جمعیت مقام اول کشوری در مسابقه های پناه گیری و خروج ایمن دختران از سازه آسیب دیده، کسب مقام سوم در مسابقه حمل با مصدوم، در مسابقه حمل آب توسط دادرس پسران و کسب مقام هشتم کشوری در مسابقه آتل بندی دختران برای استان افتخار آفرینی کردند.

مهدی ولی پور با اشاره به بستر مناسب و ایجاد فرصت جمعیت هلال احمر برای جوانان خاطر نشان کرد: جوانان به عنوان ارکان اصلی هلال احمر، با آموزش و کسب دانش و مهارت، در فعالیت های گروهی مشارکت کرده که این فرصت را جمعیت هلال احمر با ایجاد بستر مناسب برای آنان فراهم می کند.