ایسنا/گیلان سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان فومن از صدور شش ماه و یک روز حبس تعزیری مجازات فروش فرآورده های خام دامی فله‌ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا شهرام مهدی‌زادگان در گفت‌و گو با ایسنا گفت: مردم باید از خرید هر گونه مواد خام دامی فله‌ای و یا بسته‌بندی‌های بدون برچسب خودداری کنند.

وی افزود: در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصولات نیز توجه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند تا اقدامات لازم به عمل آید.

مهدی‌زادگان خاطرنشان کرد: طی بازدیدهای کارشناسان این شبکه از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان فومن، یک واحد مرغ فروشی بدلیل عرضه غیر بهداشتی مرغ، دل و جگر و سنگدان طی شکوائیه ای به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: پس از پیگیری های این شبکه و رای صادره از شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری در شهرستان فومن، متهم به تحمل شش ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد ولی به لحاظ وضعیت خاص متهم، مجازات حبس به پرداخت مبلغ هجده میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت بعنوان مجازات جایگزین حبس، صادر و اعلام شد.