رشت – مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: دامداران صومعه سرایی از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده ا ند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا احمدپادیاب روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت :یک هزار و ۲۴ واحد گاوداری سنتی و ۷واحد دامدار صنعتی شهرستان روزانه ۴ هزار لیتر شیر  تولید می کنند  که  تحویل کارخانه های فرآوری در منطقه می شود .
وی افزود: دامداران در این شهرستان ۱۸ هزار راس دام سنگین و سبک شامل ۱۴هزار راس دام سنگین و ۴ هزار راس دام سبک (گوسفند وبز) را در واحدهای صنعتی و سنتی نگهداری و پرورش می دهند  .
پادیاب  با اشاره به اینکه پرورش گاومیش در این شهرستان یک فرصت است بیان کرد :در روستاهای حاشیه تالاب بخش تولمات افزون بر یک هزار و ۲۰۰ گاومیش پرورش داده می شود.
وی از اعطای تسهیلات ۲ میلیارد تومانی به دامداران سنتی در این شهرستان خبر داد و افزود: دامداران سال گذشته ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند .

، جمعیت دامی شهرستان صومعه سرا بالغ بر ۱۸ هزار راس دام سنگین و ۴هزار دام سبک است که در کنار این صنعت ۶۰۰ هزار قطعه طیور بومی اعم از اردک، غاز و مرغ و خروس وجود دارد.

همچنین این شهرستان با داشتن ۲۰۰ مرغداری گوشتی فعال باظرفیت ۵ میلیون قطعه در هر دوره و ۲۶ واحد مرغداری مادر گوشتی  و ۵ واحد کارخانه جوجه کشی و یک کشتارگاه از مراکز مهم تولید گوشت در گیلان  است .
صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت و ۵۶۴ کیلومتر مربع وسعت و سه بخش مرکزی ، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.