رشت – حدود ۲۰ تیم وزنه برداری از کشورهای مختلف جهان در مسابقات بین المللی جام نامجو در رشت حضور می یابند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا اصغر ابراهیمی روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت : مراحل ثبت نام و حضور تیم های ملی وزنه برداری برای شرکت در مسابقات بین المللی جام نامجو در حال انجام است و تاکنون نیز بیش از ۱۰ کشور برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.

اصغر ابراهیمی افزود: البته هنوز حضور و تعداد دقیق تیم های ملی وزنه برداری کشورهای مختلف در این رقابت ها مشخص نیست اما پیش بینی می شود که حدود ۲۰ کشور خارجی در این مسابقات مهم حضور یابند.

وی ادامه داد: رقابت های وزنه برداری بین المللی جام نامجو کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ محسوب می شود و به همین  دلیل این دوره از مسابقات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به طور حتم وزنه برداران معروفی در آن حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به نحوه حضور تیمهای خارجی برای شرکت در این مسابقات بیان کرد: هر کشور حداکثر با پنج وزنه بردار می تواند در رقابت های بین المللی جام نامجو شرکت کند تا برای کسب سهمیه المپیک با سایر رقبا مبارزه نمایند.

رئیس هیات وزنه برداری گیلان اضافه کرد: مسابقات وزنه برداری بین المللی جام نامجو در هفت وزن المپیکی شامل  ۶۱ کیلوگرم، ۶۷،  ۷۳ ، ۸۱، ۹۶،  ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

اصغر ابراهیمی خاطرنشان کرد: تیم های شرکت کننده در رقابت های وزنه برداری بین المللی جام نامجو روز ۱۲ بهمن ماه وارد رشت می شوند و مسابقات از روز ۱۳ بهمن آغاز و به مدت سه روز ادامه می یابد و روز ۱۶ بهمن ماه نیز زمان تعیین شده  برای خروج تیمها می باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه این رقابت ها در سطح کیفی بالایی برگزار و مهمترین رویداد امسال در ایران محسوب می شود و با توجه به اینکه این مسابقات پس از ۲۶ سال وقفه دوباره در گیلان برگزار خواهد شد،  امیدواریم که میزبان َشایسته ای برای این دوره از رقابت ها باشیم.