ایسنا/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه از امروز تا سه شنبه غالبا جریانات پایدار بر منطقه حاکم است، گفت: طی روزهای آینده با کاهش نسبی دمای هوا مواجه هستیم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر آسمان گیلان صاف تا نیمه ابری است، اظهار کرد: پدیده بارشی در بین ایستگاه های هواشناسی گزارش نشده است.

وی دمای فعلی رشت را ۱۴ درجه سانتی گراد و رطوبت هوا را ۸۰ درصد دانست و افزود: هم اکنون وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه ها ادامه دارد و سرعت باد در جنوب و جنوب غربی استان سه کیلومتر بر ساعت است.

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به وزش باد گرم در منطقه طی روزهای اخیر، تصریح کرد: بیشترین سرعت وزش باد مربوط به ارتفاعات تالش با ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت و بیشترین دما مربوط به فومن با ۳۰ درجه سانتی گراد بود. طی روزهای اخیر دمای رشت نیز به ۲۵ درجه رسید.

غلامی از تداوم جو پایدار تا اواسط هفته خبر داد و خاطرنشان کرد: از امروز تا سه شنبه غالبا جریانات پایدار بر منطقه حاکم و آسمان کمی تا نیمه ابری است و گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی از روند نسبی کاهش دما طی روزهای آینده خبر داد و گفت: امروز بیشینه ارتفاع موج دریا ۸۰ سانتیمتر و فردا ۷۰ سانتیمتر است و شرایط برای دریانوردی با احتیاط فراهم است.