رشت _ ایرنا – فرماندار صومعه سرا در دیدار با کارکنان نهضت سوادآموزی گفت : فقر علمی زیربنای توسعه هر جامعه را دچار خدشه می کند اما توسعه و رشد سواد و دانش باعث شکوفایی جامعه می گردد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سید جلال سیدمحمدی در جمع کارکنان نهضت سوادآموزی شهرستان با اشاره به نقش نهضت سوادآموزی در رشد جامعه افزود : در واقع  امنیت، سلامت و سواد مؤثرترین و بارزترین محورهای نیازهای پیشرفت جامعه محسوب می شود .
وی در ادامه اظهار کرد : اهداف اجتماعی در جامعه ای به خوبی پیش خواهدرفت که افراد جامعه با سواد باشند.
وی در ادامه بر همکاری و کمک دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی برای ریشه کنی بیسوادی تاکید کرد و گفت: عده ای که نیازمند علم آموزی هستند در جامعه هدف این نهادهای حمایتی قراردارند و باید در راستای ارتقای وضعیت این افراد بحث سوادآموزی آنها در اولویت قرار گیرد.
رئیس نهضت سوادآموزی صومعه سرا گفت: نرخ باسوادی این شهرستان ۹۶.۶ درصد است که تا پایان سال جاری به ۹۷ درصد می رسد.
عباس صفری افزود : از ۲ هزار و ۶۳۰ نفر بی سواد شهرستان صومعه سرا امسال باید ۲۵۰ نفر با سواد شوند و براساس طرح شتاب بخشی تا سال ۱۴۰۰ نیز ۶ هزار و ۱۳۷نفر از این تعداد باسواد می گردند.
صفری افزود : این سازمان طرح‌های مختلفی را برای جذب، نگهداشت و تعمیق سواد در بین سوادآموزان اجرا می‌کند که از جمله می‌توان به طرح‌ حلقه‌های کتابخوانی، خواندن باخانواده، آموزش اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان و طرح آموزش مقدمات رایانه به سوادآموزان اشاره کرد.
، هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) است.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است