آستارا – رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از کشف و ضبط ۹۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و معرفی ۱۶عرضه‌کننده آن، به محاکم قضایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حبیب بنی رستم روز شنبه اظهار کرد: این میزان گوشت فاسد در آذرماه امسال با ۲۵۷ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و غذاخوری های بین راهی کشف و ضبط شد. 

وی اظهار داشت: شبکه دامپزشکی علاوه بر گشت های مستقل، با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند. 

وی ادامه داد: عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، موجب بروز بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت دستگاه گوارشی می شود و فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است. 

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: در آذرماه امسال، ۲میلیون و ۷۵۰ هزار کیلوگرم گوشت گرم و منجمد گوسفند در قالب ۱۷۶ کانتینر، در حین ورود به کشور از مرز این شهرستان، بازبینی و پایش بهداشتی شد.

وی ادامه داد:  واحد قرنطینه شبکه دامپزشکی در اوایل سال جاری در اداره کل گمرک آستارا راه اندازی شده است.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران این شهرستان، ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند.