ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نهم دی را یکی از مصادیق بارز «ایام الله» دانست و گفت: مردم هرگز اجازه نخواهند داد خیانت و هشت ماه تاخت‏‌وتاز بی‏‌محابا بر اعتقادات دینی و انقلابی مردم از یادها برود و حماسه یوم‌الله نهم دی به مسلخ تحریف سپرده شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اشجری در گفت‌وگو با ایسنا، تاریخ معاصر ایران را مملو از مبارزات، افتخارات و نشانه‌های وفاداری مردم مسلمان ایران به ارزش‌های اسلامی و انقلابی دانست و اظهار کرد: حماسه باشکوه نهم دی از جمله افتخاراتی است که در کارنامه ملت ولایتمدار ایران به‌عنوان نقطه عطفی درخشان رخ‌نمایی می‌کند.

وی نهم دی را یکی از مصادیق بارز «ایام الله» دانست و افزود: در این روز بزرگ ملت خشمگین از فتنه‌گری استکبار جهانی و ایادی خودفروخته داخلی آن، با حضور میلیونی خود در سراسر کشور بساط هشت ماه اغتشاش و آشوب‌گری فتنه‌گران را درهم پیچید و جبهه متحد ضدانقلاب داخلی و خارجی علیه نظام اسلامی را درهم کوبید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه ملت بصیر، ولایتمدار و همیشه در صحنه ایران با تأسی به نهضت عاشورا و در سایه پیروی از منویات ولی امر مسلمین چشم فتنه را کور کرد، گفت: نهم دی نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان موهبت الهی و یادگار معمار کبیر انقلاب را در برابر مخاطرات پیش رو از جمله تهدیدات نرم، توطئه های شوم رسانه‌ای، تحریم و فشار اقتصادی دشمنان بیمه کرد.

حجت‌الاسلام اشجری یوم‌الله نهم دی را تجلی آیه ۳ سوره مائده «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُم‏» دانست که دشمنان را به یأسی تاریخی مبتلا ساخت و بیان کرد: در این روز بزرگ ملت بصیر و لحظه‌شناس ایران ثابت کرد که با چراغ راه قرار دادن تذکرات و توصیه‌های هوشیارانه رهبر معظم انقلاب اسلامی هرگز فریب سران تبهکار و روسیاه فتنه و رسانه‌های دروغ‌پرداز استکباری را نخواهد خورد.

پشتیبانی از ولایت فقیه تنها عامل نجات کشور است

وی ادامه داد: مردم ایران با آفرینش حماسه بی‌بدیل نهم دی به‌درستی به آشوب‌طلبان و اغتشاش‌گرانی که با اسم رمز «تقلب» انتخابات را بهانه کرده و اصل نظام را نشانه گرفته ‌بودند، پاسخی کوبنده و قاطع دادند و با اعلام وفاداری به ولایت فقیه و اعتماد به نظام مقدس جمهوری اسلامی شکست سنگین دیگری را به سران استکباری تحمیل کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان پشتیبانی از ولایت فقیه تنها را عامل نجات کشور دانست و اضافه کرد:‌ گیلانیان بصیر و غیور با لحظه‌شناسی و حضور پیشتازانه در مبارزه با فتنه، یک روز زودتر از دیگر نقاط کشور به صحنه آمدند و حماسه ماندگار هشتم دی را خلق کردند و با زمینه‌سازی برای حضور گسترده مردم سراسر کشور، «طلایه‌داران بصیرت» نام گرفتند.

حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به گذشته ۱۰ سال از حماسه سترگ یوم‌الله نهم دی، متذکر شد: ملت بزرگ و دشمن‌شناس ایران اسلامی برخی تحرکات و تلاش‌ها مبنی بر تحریف و یا به فراموشی سپردن این روز بزرگ را دسیسه دشمنان نظام می‌دانند.

وی تطهیر سران فتنه‌ و کوشش برای رفع حصر را عملی کاسب‌کارانه برای رسیدن به اهداف سیاسی، حزبی و گروهی دانست و گفت: مردم هرگز اجازه نخواهند داد خیانت و هشت ماه آشوب و اغتشاش فتنه‏ گران در خیابان ها و تاخت‏‌وتاز بی‏‌محابا بر اعتقادات دینی و انقلابی مردم از یادها برود و حماسه باشکوه یوم‌الله نهم دی به مسلخ تحریف و فراموشی سپرده شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان پیشتازی فرزندان سردار جنگل در مبارزه با فتنه سال ۸۸ را افتخار دانست و یادآور شد:‌ حضور پرشور و شعور مردم در مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی اعلام مجدد وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری است.