رشت – اولین گردهمایی رزم آرش (کشتی کج) گیلان با حضور ورزشکاران و اساتید این رشته در رشت برگزار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس سبک کشتی کچ گیلان روز شنبه در خصوص برپایی این گردهمایی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : اولین دوره این سبک با حضور اساتید و مسئولان کشوری کشتی کج در رشت برگزار که استقبال بسیار خوبی نیز از این دوره شد.

محمدرضا فایضی افزود : در این گردهمایی که در مهمانسرای المپیک مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت برگزار شد، بهرام رسولی بنیانگذار این سبک در کشور، ورزشکاران رزم آرش (کشتی کج) و همچنین مسئولان چند رشته رزمی حضور داشتند.

وی ادامه داد: این گردهمایی به منظور آموزش تئوری در راستای ارتقای سطح کیفی و علمی ورزشکاران استان گیلان و شهرستان رشت برگزار شد که مورد اقبال قرار گرفت.

وی با اشاره به رشته کشتی کج بیان کرد: این رشته ، ورزشی حرفه ای و ترکیبی از رقابت و حرکات نمایشی است که از چند رشته ورزشی همانند کاراته ، جودو ، جوجیستسو ، دفاع شخصی ، کشتی آزاد و فرنگی و غیره تشکیل شده است.

فایضی خاطرنشان کرد: این رشته قبل از شروع مسابقات به صورت نمایشی اجرا می شود که در استان گیلان نیز رشته کشتی کج از سال ۸۱ راه اندازی و پس از یک وقفه از سال ۹۴ به طور مجدد فعالیت خود را آغاز کرد.