رشت – مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: شهدا نشانه های خداوند روی زمین هستند و باید از آرمانهای آنها حفظ و حراست شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حجت السلام سعید مهدوی عصر روز جمعه در مراسم یادواره شهید ابراهیم جعفری بویینی اولین معلم شهید انقلاب اسلامی در روستای بویین فومن با تاکید براینکه هرکس عزیز و ارزش های خدا را بزرگ بدارد، صاحب تقوا است، افزود: تقوا باید هم در قلب باشد و هم در زبان جلوه کند.
وی با اشاره به اینکه تقوا کامل انسان را عاقبت به خیر می کند، ادامه داد: مراسم شهدا باید بزرگ داشته شود و از آن سوءاستفاده های دیگر نشود.
حجت الاسلام سعید مهدوی با تاکید براینکه سبک شمردن نماز یکی از آسیب ها برای تقوای مومنان است، اضافه‌ کرد: همه ما در مقابل حفظ رشادت و ایثار شهدا باید پاسخگو باشیم.
وی با یادآوری اینکه باید به جوانان میدان و راه صحیح را به آن ها نشان داد، گفت: این جوانان بودند که در ابتدای مسیر، پیامبر اسلام (ص) را همراهی کردند.
این مسئول با تاکید براینکه رسم شهدا به آنان اعتبار داده است، افزود: اصل همه باید ایمان و اعتقاد به راه خدا باشد و توجه ای به فضا و جو عمومی نکنند.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه برخی انسان ها قبل مرگ شان شهید محسوب می شوند، گفت: باور به حقانیت الهی رسم شهدا است.
وی با اشاره به اینکه هر دل بریدگی را باید هجرت دانست، اظهار داشت: انسان باید از ارزش های دنیایی هجرت اکبر داشته باشد.