ایسنا/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به خسارت دیدن عرصه های جنگلی و منازل مسکونی در ۹ شهرستان با وزش باد گرم، گفت: خدمات رسانی ۱۵۰ امدادگر با ۲۱ دستگاه آمبولانس و خودروی لجستیکی در سطح استان ادامه دارد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وزش باد گرم و تغییرات جوی استان گیلان طی روزهای اخیر، گفت: عرصه های جنگلی و منازل هموطنان گیلانی در ۹ شهرستان طی چند روز اخیر با وزش باد گرم و آتش سوزی های ناشی از آن خسارت دید.

وی افزود: با شروع باد گرم و افزایش دما در سطح استان، ارتفاعات و عرصه جنگلی و مناطق کوهستانی در ۹ شهرستان دچار آتش سوزی شده که در تعدادی از این شهرستان ها آتش سوزی همچنان ادامه داشته و نیروهای امدادی به اطفای حریق و کمک رسانی ادامه می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در راستای امدادرسانی، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۲۱ دستگاه آمبولانس و خودروی لجستیکی امدادی و کمک دار جمعیت با ۱۵۰ نفر از کارکنان و نجاتگران به پشتیبانی امدادی و عملیاتی اقدام کرده و در صورت نیاز تعداد خودروها و نفرات امدادی افزایش خواهد یافت.

ولی پور عنوان کرد: متاسفانه تعدادی از منازل هموطنان گیلانی با وزش باد گرم یا آتش سوزی دچار آسیب و تخریب صد درصد شده که جمعیت هلال احمر براساس وظیفه نسبت به ارایه کمک اقدام می کند.

وی ضمن اشاره به توزیع کمک های امدادی از سوی جمعیت هلال احمر استان به خانوارهایی که منازلشان آسیب دیده، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰ کیلو پلاستیک بین آسیب دیدگان از باد توزیع شده و پس از اخذ آمار از مسئولین ذیربط و بخشداری ها، به خانوارهایی که منازلشان آسیب دیده کمک های امدادی خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ادامه روند شرایط جوی حاکم بر استان، خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه وزش باد گرم در روزهای آتی از هموطنان گیلانی و مسافران درخواست می شود تا از چادر زدن در مناطق کوهستانی و ارتفاعات و روشن کردن آتش خودداری کرده و در صورت بروز و یا رویت آتش بلافاصله به نیروهای انتظامی و آتش نشانی و جمعیت هلال احمر با شماره گیری تلفن ۱۱۲ اطلاع رسانی کنند.