رشت – مدیرکل منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه مشکل خاصی در اثر آتش سوزی های اخیر جنگل های استان را تهدید نمی کند، گفت: خسارت جدی به جنگل های گیلان وارد نشده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محسن یوسف پور شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به وزش باد گرم از عصر سه شنبه، جنگل های اکثر شهرستان های استان گیلان دستخوش حریق شد که با ورود به موقع ماموران حفاظتی منابع طبیعی و آبخیزداری ، مردم ، فرمانداری ها و غیره آتش سوزی جنگل ها در بیشتر شهرستان ها مهار و تحت کنترل درآمد.

وی با بیان اینکه هم اکنون، آتش سوزی در جنگل های شهرستان های ماسال، آستارا، رودبار و رشت سطحی و تحت کنترل است، اظهار کرد: این آتش سوزی ها؛ نقطه ای و سطحی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود :با توجه به وزش باد گرم تا فردا ، ماموران حفاظتی منابع طبیعی و آبخیزداری استان آماده باش هستند.

وی با قدردانی از نیروهای شهرداری ها، سپاه ، بسیج و سایر افراد و بخش هایی که در مهار آتش سوزی جنگلهای گیلان و جلوگیری از گسترش آن حضور داشته و دارند در زمینه انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی بر قطع برق و خسارت به تاسیسات زیربنایی در اثر آتش سوزی ها ، گفت : آتش سوزی جنگل با موضوع وضعیت برق شهرها و روستا دو موضوع جدای از هم است و در مورد صحت و سقم آن اطلاعی ندارم.