رشت – مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به وزش باد شدید در استان گفت : این امر عصر روز پنجشنبه منجر به قطع برق در برخی نقاط استان شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حمیدرضا حکمت پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : وزش باد شدید منجر به سقوط شاخه ها و تنه درختان شد که در برخی مناطق با سقوط بر روی کابلها و شبکه برق باعث پارگی سیم ها و قطع برق در نقاطی از استان شد.

 وی عمده قطعی برق را در شرق استان و مربوط به بخش روستایی در حوزه کلاچای و رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر همچنین املش، سنگر و  امام زاده هاشم از توابع شهرستان رشت عنوان کرد.

 وی با بیان اینکه این قطعی برق مربوط به کابلهای فشار متوسط و ضعیف در شهرهای یاد شده بود، تصریح کرد : در حال حاضر مشکل قطع برق در شبکه فشار متوسط برطرف شده و تا ساعتی دیگر برق خانوارهایی که در شبکه فشار ضعیف دچار مشکل شده بودند نیز وصل خواهد شد.

 حکمت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزش باد شدید بر اساس پیش بینی هواشناسی تا فردا ادامه دارد ممکن است همچنان منجر به بروز مشکلاتی در شبکه استان شود،  اما در شرایط کنونی قطعی برق و خاموشی در شهر نداریم و برق تمامی مشترکان دچار مشکل هم به سرعت برقرار می شود.

نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی جریانات جنوبی و استقرار توده هوای گرم در منطقه است که براین اساس طی ۴۸ ساعت آینده؛  وزش باد در برخی نقاط شدیداستان یا خیلی شدید پیش بینی می شود.

وزش باد شدید طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بوده است.