به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوان لاهیجان ، ساسان عادلی رئیس دفتر لاهیجان با اعلام این مطلب افزود : هفته فیلم و عکس لاهیجان به مدت سه روز از دوم الی چهارم دی ماه در دو نوبت صبح و عصر در سالن اجتماعات شهرداری لاهیجان برگزار گردید. در این نشست سه روزه فیلمسازان و […]

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوان لاهیجان ، ساسان عادلی رئیس دفتر لاهیجان با اعلام این مطلب افزود : هفته فیلم و عکس لاهیجان به مدت سه روز از دوم الی چهارم دی ماه در دو نوبت صبح و عصر در سالن اجتماعات شهرداری لاهیجان برگزار گردید. در این نشست سه روزه فیلمسازان و عکاسان انجمن سینمای جوانلاهیجان ۴۹ فیلم کوتاه در قالب های ( داستانی، مستند ، انیمیشن و تجربی ) از سی و پنج فیلمساز شرق گیلانی به نمایش گذاشته شد. به گفته عادلی از این تعداد فیلم کوتاه حاضر در این همایش سه روزه ده فیلم کوتاه از ساخته های فیلمسازان کودک و نوجوان دفتر لاهیجان بود که در المپیاد فیلمسازی نوجوانان اصفهان شرکت کرده بودند. عادلی سپس افزود : در دومین روز هفته فیلم و عکس لاهیجان شاهد برگزاری کارگاه تخصصی فیلمسازی با عنوان ( جهان خودت را بساز و چراغی برایش بیافروز) در هفت گام ، زیر نظر ارمان فیاض لاهیجی از فیلمبرداران و فیلمسازان موفق چند سال اخیر فیلم کوتاه و سازنده فیلم کوتاه بسیار پرافتخار ( مانیکور) برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب و شایسته ای از طرف فیلمسازان و علاقمندان به فیلم کوتاه قرار گرفت. سعید نجاتی از موفق ترین فیلمسازان چند سال اخیر فیلم کوتاه ایران و سازنده فیلم کوتاه داستانی : دابُر( برنده جایزه ویژه هیئت داوران سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در آبان ۹۸)در این کارگاه آرمان فیاض را همراهی مینمود. نمایش فیلم کوتاه خارجی ( حفره ) و (دابُر) با فیلمبرداری آرمان فیاض از دیگر برنامه های صورت گرفته در روز دوم بود.

به گفته رئیس انجمن سینمای جوان لاهیجان در روز سوم و آخر هفته فیلم و عکس لاهیجان نشست تخصصی عکاسی با عنوان ( عکاسی در طبیعت ) با حضور محمدرضا صفابخش و کمیل شریفی از عکاسان و مدرسین شرق گیلان برگزار گردید که با استقبال خوبی از طرف عکاسان و علاقمندان به عکاسی در شرق گیلان مواجه گردید. در ادامه عکس های ۲۲ عکاس فعال شرق گیلانی که آثارشان در هفتمین هفته فیلم و عکس لاهیجان حضور داشت به نمایش گذاشته شد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

مراسم اختتامیه هفتمین هفته فیلم و عکس لاهیجان راس ساعت هفت عصر با حضور جمعی از فیلمسازان و عکاسان و هنرمندان فعال شرق گیلان برگزار گردید. مجید فلاح شجاعی ازپیشکسوتان انجمن سینمای جوان لاهیجان و فعال عرصه مطبوعات و سینما مجری مراسم اختتامیه بودند. در این مراسم از آرمان فیاض بابت افتخارافرینی های اخیرش در جشنواره های بین المللی برای فیلم کوتاه (مانیکور)تقدیر گردید. آئین تکریم و یادبود دو تن از فیلمسازان فقید انجمن سینمای جوان لاهیجان ( زنده یادان : اسماعیل شاهی ، میثم پاینده ) و اهدای لوح شرکت به تمامی فیلمسازان و عکاسان شرکت کننده در هفتمین هففته فیلم و عکس لاهیجان پایان بخش این همایش سه روزه بود. حمید مظفری (کارگردان و بازیگر مطرح عرصه سینما و تاتر و تلویزیون )، محمدرضا عابدی( از پیشکسوتان عرصه انیمیشن سازی سینمای ایران ، سعید نجاتی ( از فیلمسازان موفق چند سال اخیر فیلم کوتاه ایران )و… از هنرمندان شاخص حاضر در مراسم اختتامیه بودند.