ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مردم زکات خود را می توانند به هر نیازمندی بدهند، گفت: چگونگی جمع آوری و مصرف زکات نیازمند فرهنگ سازی است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا آیت الله رسول فلاحتی امروز(پنچ شنبه) در جلسه ستاد شورای زکات استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد، با قدردانی از تلاش های جهاد کشاورزی و کمیته امداد به دلیل عملکرد خوب در جمع آوری زکات اظهار کرد: مسئولان زکات در شهرها با ائمه جمعه رابطه داشته باشند.

وی بر مشخص شدن هزینه کرد زکات برای آگاهی مردم تاکید کرد و افزود: جهاد کشاورزی بازوی توانمند در جمع آوری زکات است و اکنون به صورت هدفمند در این زمینه فعالیت می کند.

رئیس شورای ستاد زکات گیلان با بیان اینکه مردم زکات خود را می توانند به هر نیازمندی بدهند، تصریح کرد: اگر مردم بدانند زکات جمع آوری شده کجا مصرف می شود و آنها را در این زمینه راهنمایی کنیم، تشویق می شوند زکات خود را به ستاد زکات بپردازند.

آیت الله فلاحتی، خواستار فرهنگ سازی چگونگی جمع آوری و مصرف زکات شد و بیان کرد: اگر جمع آوری زکات در یک جا ساماندهی شود اثرگذار است.

وی بر بسترسازی فرهنگی زکات توسط صدا و سیما تاکید کرد و یادآور شد: اولویت سنجی در کمک ها مهم است ضمن اینکه زکات جمع آوری در هر منطقه در همان محل مصرف شود.

اولویت های مصرف زکات مشخص شود

حجت الاسلام حسین انصاری مدیر حوزه های علمیه گیلان نیز در جلسه مذکور بر اتحاد شورای زکات استان به منظور دریافت زکات تاکید و خاطرنشان کرد: برای مصرف زکات نیاز است اولویت ها مشخص شود.

جمع آوری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات فطره توسط بهزیستی گیلان

حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به جمع آوری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات فطره سال ۹۸ توسط این سازمان در استان، اظهار کرد: ۱۰ هزار نفر زیر پوشش بهزیستی گیلان هستند و بخشی از هزینه نگه داری آنها از طریق زکات تامین می شود.