رشت- وزیر نیرو گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب سالم و پایدار در کشور را تا پایان دولت دوازدهم به ۱۰ میلیون نفر برسانیم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رضا اردکانیان روز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های آبفای روستایی شهرستان صومعه سرای گیلان افزود: ما در پویش الف- ب ایران وعده دادیم که در نیمه دوم امسال هزار و ۱۲۴ روستای کشور را به شبکه آب شرب سالم متصل کنیم و تاکنون هم روند و سرعت کار خوب بوده است.

 وی تصریح کرد: در واقع در روستاهایی که امکان داشته باشد در موضوع پایدار کردن شبکه آب شرب و اتصال به شبکه و ارتقای کیفیت آب و بهسازی شبکه اقدام می شود.

وزیر نیرو ادامه داد: این کار تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت تا بتوانیم جمعیت بهره‌مند روستایی از آب شرب سالم را به ۱۰ میلیون نفر برسانیم.

وی با بیان این که وزارت نیرو در تلاش است تا در مهمترین عرصه توسعه و حیات کشور انجام وظیفه کند، تصریح کرد: هم اکنون در گیلان ۱۷۱ پروژه بزرگ داریم که با سرمایه گذاری بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان و مبالغ قابل توجهی از فاینانس خارجی، برای احداث ایستگاه های برق، بهسازی شبکه ها و سدسازی، آب و فاضلاب در نظر گرفته شده است.

به گفته اردکانیان، با تخصیص منابع لازم،  پروژه مخزن ذخیره ۱۰ هزار متر مکعبی آب آستانه که پیشرفت فیزیکی آن هم اکنون ۹۵ درصد است تا پایان امسال به پایان می رسد و تقویت شبکه برق شهرک های صنعتی آستانه اشرفیه و افت ولتاژ آن هم در دستور کار است.

وی تصریح کرد : در شرایط تحریم و سختی با همه محدودیت های ایجاد شده،  مردم و مسولان ما با یکدلی در تلاشند که وقفه و خللی جدی در چرخه توسعه و عمران کشور پیش نیاید.

 وزیر نیرو با بیان این که کشاورزان به نقش مولد بودن خود استمرار بخشند، ادامه داد:  ما نیز تلاش می‌کنیم فرزندان این مرزو بوم در موضوع بهداشت آب، محیط سالم و جمع آوری فاضلاب از شرایط خوبی بهره مند شوند.