آستارا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از توقیف ۷۸۰ کیلوگرم زغال قاچاق حاصل از سوزاندن درختان جنگلی و دستگیری سه متجاوز به اراضی ملی خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا نسرین غزنوی روز پنجشنبه اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آستارا روز گذشته در یکی از روستاهای بخش لوندویل ۱۳ کیسه زغال قاچاق و غیرمجاز به وزن ۷۸۰ کیلوگرم را ضبط و متهم آن را به دادگاه معرفی کردند.

وی ادامه داد: همچنین سه نفر غیر بومی که روز گذشته در ارتفاعات لوندویل، ۶ اصله درخت جنگلی توسکا را قطع کرده بودند، دستگیر و به دادگاه معرفی شدند و چوب آلات به اداره منابع طبیعی منتقل شد.

غزنوی بیان کرد: دیروز نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در عملیاتی دشوار، یک کوره زغال را در اراضی جنگلی تخریب کردند و تلاش برای دستگیری سازنده آن ادامه دارد.

وی افزود: جنگل در تولید اکسیژن نقش مهم دارد و متخلفان با ساخت کوره های زغال در نواحی جنگلی، علاوه بر از بین بردن درختان، به محیط زیست لطمه وارد می کنند.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون دربرگرفته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.