آستارا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تالش با اشاره به جایگاه مهم روحانیان و مبلغان دینی در تاریخ انقلاب، نقش‌آفرینی آنها را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی خواستار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا علی درمانی عصر چهارشنبه در همایش روحانیان و مبلغان دینی در سالن اداره ارشاد شهرستان تالش اظهار کرد: از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی باید به نحو احسن برای برگزاری انتخاباتی پرشور و مردمی استفاده کنیم و این قشر فرهیخته، ارتباط معنوی و تنگاتنگی با مردم دارد.
وی افزود: مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات می تواند پایه های نظام و انقلاب را مستحکم تر کند و دشمن از صف های طولانی و با اراده مردم در پای صندوق های آرا هراس دارد.
درمانی ادامه داد: دشمنان و معاندین نظام اسلامی در صدد این هستند که مردم را نسبت به نظام بدبین و حضور آنها را در مشارکت های اجتماعی و انتخابات کمرنگ کنند.
معاون سیاسی فرماندار تالش بیان کرد: وظیفه ما مسئولان، روحانیان، مبلغان و هادیان سیاسی سنگین تر از گذشته است و باید بسترهای امن و لازم را جهت حضور مردم در مشارکت های اجتماعی و انتخابات مهیا کنیم.

درمانی گفت: یکی از بزرگترین رویدادهای سیاسی در گام دوم انقلاب اسلامی، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و همگان در سطوح مختلف باید برای برگزاری قانونمند و فراگیر این همه پرسی تلاش کنیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور در دوم اسفند ماه امسال برگزار خواهد شد و شهرستان تالش  از یک کرسی یا نماینده در مجلس شورای اسلامی برخوردار است.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.