ایسنا/گیلان سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرکنندگان با همتی مضاعف در صادرات کالا در این شرایط سخت، پرچم اقتصاد کشور را برافراشته و مقتدر به جهان نشان می دهند.   

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا فرهاد نوری در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه گیلان که عصر امروز در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: صادرات نفتی صادرات نعمت و صادرات غیرنفتی صادرات همت است و پس از اعمال تحریم ها صادرات غیرنفتی بیش از گذشته برای کشور پراهمیت است.

وی افزود: باید هرآنچه که صادرات کالا را برای صادرکنندگان هموار می کند در اولویت ها قرار بگیرد.

نوری خاطرنشان کرد: خوشبختانه پرچم صادرات با اراده و همت صادرکنندگان برای صادارت غیرنفتی در این شرایط سخت اقتصادی برافراشته نگه داشته شده است و ما قدردان تلاش این عزیزان هستیم که جهاد اقتصادی را درک کردند و به عنوان سرداران توانمند در  این نبرد فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: حضور در پاسداشت صادرکنندگان گیلان برای ما افتخار است و گیلانیان در تولید و صادرات کالاهای صادارتی کشور بیش از میزان کنونی می توانند موثر باشند.

نوری با بیان اینکه چین ، ترکیه، هند و آلمان از جمله کشورهای مقصد صادراتی کشور ما محسوب می شوند که خوشبختانه رشد مثبتی در صادرات با این کشورها کسب شده است، ادامه داد: مالیات ارزش افزوده و تغییر تعرفه های به صورت مستمر از دغدغه های صادارت محسوب می شود، اما این را در نظر داشته باشیم که مدیریت کلان کشور همه گروه ها را در نظر دارد و ملاحظاتی هم دارد. اجرای کارها امری چند وجهی و پیچیده است و به ناچار عکس العمل ها و حرکت های چابک و بجا باید در برابر تحریم ها صورت بگیرد.اما همه تلاش این است که صادرات برای صادرکنندگان تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم برای قدر دانی از زحمات صادرکنندگان برگزار شده است که هنرمندانه کار می کنند و امیدواریم تعداد صادرکنندگان جدید گیلان در سال آتی افزایش یابد و شاهد افزایش تنوع کالاهای صادراتی باشیم.

سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا سازمان تجارت ایران گفت: گیلان در حفظ و توسعه بازارهای کشورهای همسایه ظرفیت بالایی دارد و  باید از آن بهره کافی برده شود.