ایسنا/گیلان سرپرست پلیس راهور گیلان از توقیف یک دستگاه خودرو سواری سمند با ۳۰۸ فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی در شهر رشت خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

سرهنگ امیر طالبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماموران پلیس راهور رشت یک دستگاه خودرو سواری سمند را به علت ارتکاب به تخلف رانندگی در این شهرستان متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: با استعلام سوابق خودرو سمند از سامانه پلیس راهور مشخص شد خودرو مورد نظر ۳۰۸ فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی دارد که بیش از ۲۸۵ مورد از این تخلفات مربوط به سرعت غیرمجاز بوده و توسط دوربین‌های کنترل سرعت جاده‌ای ثبت شده است.

وی تصریح کرد: راننده این خودرو که با بی‌توجهی به مقررات و تجاوز از سرعت مجاز در کلیه معابر استان یکی پس از دیگری دوربین‌های پلیس را نادیده می‌گرفت، در قبال تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند برابر مقررات اعمال قانون شد.

سرهنگ طالبی از انتقال این خودرو متخلف به پارکینگ خبر داد و گفت: پلیس برای برقراری ایمنی ترافیکی، آسایش و آرامش شهروندان و همچنین کنترل و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی بدون اغماض با رانندگان متخلف برابر مقررات برخورد می‌کند.

رئیس پلیس راهور استان گیلان استفاده از تجهیزات هوشمند مانند دوربین‌های کنترل سرعت را در کاهش تخلفات بسیار مهم و اثرگذار اعلام کرد.