ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۸ نفر در این استان به بیماری آنفلوآنزا مبتلا شده اند گفت: تاکنون ۹ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

فردین مهرابیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۸ نفر در این استان به بیماری آنفلوآنزا مبتلا شده اند اظهار کرد: تاکنون ۹ نفر در گیلان به علت ابتلا به ویروس آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند.

وی تصریح کرد: حدود ۳۳۱۷ مورد شبه آنفلوآنزا در استان گزارش شده است که این افراد با مراجعه به مراکز درمانی استان به صورت سرپایی مداوا شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص این بیماری نیز به شهروندان توصیه کرد: ضمن توجه به سلامت خود، موارد بهداشتی از جمله رعایت بهداشت فردی را رعایت کنند.

مهرابیان با تاکید بر اینکه هنگام احوال‌پرسی از در آغوش گرفتن، بوسیدن و دست دادن با افراد باید خودداری شود و به هنگام سرفه و عطسه، بینی و دهان را به طور کامل با دستمال کاغذی پوشاند، افزود: هنگام بیماری از حضور در اماکن عمومی خودداری شود، از افرادی که علائم شبیه بیماری آنفلوآنزا دارند، حداقل به اندازه یک متر فاصله گرفته شود.

، آنفلوآنزا بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است، ویروس بیماری آنفلوانزآی فوق حاد انسانی از طریق ترشحات آلوده منتقل می‌شود بنابراین باید از تماس دست با چشم و بینی خودداری شود.

امسال شیوع ویروس آنفلوآنزا وسیع‌تر از سال‌های گذشته بوده اما پیش بینی می شود این موج بیماری تا چند روز آینده در استان کاهش یابد.