رشت – ۲۲ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان گیلان امروز (پنجشنبه) در مراسمی با حضور استاندار تجلیل شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

، در این مراسم که در استانداری گیلان با حضور مسئولان، پژوهشگران و فناوران گیلان برگزار شد، دو غرفه برتر نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن بازار استان شامل مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی گیلان معرفی شد.

بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان که سه شنبه گذشته با بیش از ۳۰ غرفه و ۳۰۰ طرح فناوری ثبت شده با هدف ارائه و معرفی دستاورهای پژوهشی در سالن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گشایش یافته بود، عصر امروز (پنجشنبه) به کار خود پایان می دهد.

در این نمایشگاه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی توسط پژوهشگران از دستگاه های مختلف استان در معرض بازدید عموم گذاشته شد،  استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپای موفق گیلانی (بیش از ۱۰ استارتاپ) نیز در این نمایشگاه حضور خوبی داشتند و طرح های منتخب اجرا شده دانش آموزی نیز به نمایش گذاشته شد.

برگزاری تورهای بازدید گروهی دانش آموزی و دانشجویی از نمایشگاه،  برگزاری کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی، ارائه نیازهای فناورانه صنعت چای و فندق از دیگر برنامه های این نمایشگاه عنوان شد.

هماش هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر گیلان امروز (پنجشنبه) با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان، جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی و پژوهشگران استان برگزار شد.